Události, komentáře

4. leden 2013

48 minut

4. leden 2013

Obsah dílu

Volby budou — Odmítaná amnestie — Sporné Falklandy — Čeští architekti v Číně

Části dílu

01:00
Volby budou
  První přímá volba hlavy státu proběhne v řádném termínu – tedy přesně za týden. Ústavní soud odmítl žádost senátora Tomia Okamury o odklad voleb. Jeho stížnost, spojenou s návrhy na zrušení části právní úpravy přímé volby, budou soudci dál zkoumat. Co přesně rozhodnutí Ústavního soudu znamená? Proběhnou volby bez Tomia Okamury? A jak bude dál postupovat? Téma pro právního zástupce Tomia Okamury Adama Batunu, generálního sekretáře Ústavního soudu Tomáše Langáška a ústavního právníka Jana Kyselu.
  25:15
  Telegraficky
   26:45
   Odmítaná amnestie
    Prezidentská amnestie vadí většině lidí – s jejím rozsahem jich nesouhlasí přes osmdesát procent. Vyplývá to z průzkumu, který pro Českou televizi zpracovala agentura Median. Věznice už opustily tisíce lidí. Jak může amnestie ovlivnit chápání spravedlnosti ve společnosti? A jak ji vnímají oběti trestných činů? Probereme se soudním znalcem v oboru klinické psychologie Slavomilem Hubálkem.
    33:53
    Sporné Falklandy
     Nová kapitola sporů o Falklandské ostrovy. Argentina si na britské území dělá nárok a požaduje jeho navrácení. Tamní prezidentka Londýn zároveň obvinila z toho, že si Falklandy okatě drží jako koloniální panství. Okomentuje politolog Metropolitní univerzity Bořivoj Hnízdo.
     40:36
     Byznys
      42:15
      Čeští architekti v Číně
       Čtveřice mladých českých architektů vyhrála v mezinárodní architektonické soutěži o podobu okolí řeky v čínské Šanghaji. Jejich projekt zvítězil v konkurenci dvou set světových ateliérů. Jaká je současná čínská architektura? A kde bere inspiraci? Probereme s architektem Adamem Gebrianem.
       Přehrát celé video
       Stopáž48 minut
       Další díl
       7. leden 2013

       Přehled dílů

       Události, komentáře na sociálních sítích

       Napište nám