Události, komentáře

25. červenec 2012

48 minut

25. červenec 2012

Obsah dílu

Peklo s registrem — Česko bez gripenů? — Trafiky pod kontrolou? — Afghánský přešlap

Části dílu

00:38
Peklo s registrem
  Kolaps registru aut. Zas a znova. Poslední dny nehezké pravidlo. Tentokrát se systém odporoučel okolo půl deváté ráno. Nahodit se ho povedlo po dvou hodinách. Jeho funkčnost má nově prověřit komise IT odborníků. Ministr dopravy Pavel Dobeš chce navíc zjistit, jestli byly sítě resortu vnitra na nový registr připravené. Nereaguje ministerstvo pozdě? A je část viny za nefunkčnost registru je na dodavatelské firmě? Úvodními hosty budou vedoucí brněnského dopravního odboru Ladislav Prudil a obchodní ředitel ATS-TELCOM Martin Tůma.
  23:42
  Telegraficky
   25:24
   Česko bez gripenů?
    Česko možná přijde o letouny Gripen. Vládě se totiž nelíbí švédská nabídka na pokračování pronájmu stíhaček. Přístup švédské strany je podle Petra Nečase překvapivě nevstřícný a premiér si údajně dokáže představit armádu i s jiným typem nadzvukových letounů. Ministr obrany Vondra bude se Švédskem do konce listopadu vyjednávat, zároveň ale začne připravovat nové výběrové řízení. Jaké má Česko alternativy? A nebudou smlouvání nových letounů provázet stejné kontroverze, jaké provázely gripeny? Téma pro zbrojního analytika Jaroslava Štefce.
    31:49
    Trafiky pod kontrolou?
     Jmenování zástupců státu do vedení státních podniků má dostat nová pravidla. Vláda chce údajně zostřit boj s klientelismem a připravuje nový zákon. Podle něj by se měla například vždy zveřejňovat kvalifikační kritéria pro jednotlivé posty. Změnit by se ale mělo taky odměňování na nich. Změní se přístup politiků k postům ve správních radách? Zeptáme se náměstka ministra financí Ladislava Minčiče /ODS/ a Radima Bureše z Transparency International.
     42:30
     Afghánský přešlap
      Afghánská mise Spojených států má další skvrnu na svém štítu. Armáda poslala miliony dolarů vojenské nemocnici v Kábulu, ve které přitom stále umírají vojáci. Peníze totiž zmizely a americké armádní špičky se snažily celou věc zahladit. Skandál teď řeší kongres. Jak aféra otřese s americkou prezidentskou kampaní? Závěrečným hostem Událostí, komentářů bude zástupce šéfredaktora aktuálně.cz Pavel Tomášek.
      Přehrát celé video
      Stopáž48 minut
      Další díl
      26. červenec 2012

      Události, komentáře na sociálních sítích

      Napište nám