48 minut

26. červenec 2012

Obsah dílu

(Ne)stavěná D8 — Csatáry na Slovensko? — Olympijské přípravy — Dobrovolníci kultury

Části dílu

00:40
(Ne)stavěná D8
  Práce na dálnici D8 se znovu zastavují. Stavební povolení totiž napadli ekologičtí aktivisté a soud jim vyhověl. Skupina se proti povolení odvolávala a tvrdí, že jeho přijetí bylo nezákonné. Krajský úřad má teď připomínky znovu posoudit. Třinácti kilometrový úsek přes České středohoří je přitom poslední, který zbývá na trase z Prahy do Německa postavit. Kdy bude dálnice D8 dostavěná? A kdo za průtahy může? Chyboval krajský úřad? Téma pro předsedu Dětí Země Miroslava Patrika a starostu Velemína Jiřího Skalického /nestr. za ODS/.
  16:00
  Ministrův konec?
   19:06
   Telegraficky
    20:50
    Csatáry na Slovensko?
     Slovenští Židé žádají vydání údajného nacistického zločince Lázsla Csatáryho na Slovensko. Během druhé světové války měl totiž stát za deportací jejich příbuzných z Košic do koncentračních táborů – šlo přitom o tisíce lidí. Csatáryho nedávno dopadly maďarské úřady v Budapešti, kde se roky ukrýval. Teď je v domácím vězení. Jak se k vydání Csatáryho staví Maďaři? Jsou ochotní předat ho slovenské justici? Detaily přinese ze Slovenska zpravodaj ČT Ladislav Kerekeš. Komentář přidá taky historik a hungarolog Robert Pejša.
     31:02
     Olympijské přípravy
      39:30
      Byznys dnes
       41:15
       Dobrovolníci kultury
        Práce pro kulturní organizace bez nároku na honorář. Ve Spojených státech běžná věc, u nás teprve rodící se trend. Využívá ho třeba i Národní galerie, celou věc ale komplikuje zákon. To by se teď mohlo změnit. Na úpravě, která by dobrovolnictví v kultuře zjednodušila, už se pracuje. Proč je u nás dobrovolnictví méně atraktivní, než v západních zemích? Závěrečným hostem Událostí, komentářů bude ředitelka Orchestru Berg Eva Kesslová.
        Přehrát celé video
        Stopáž48 minut
        Další díl
        27. červenec 2012

        Události, komentáře na sociálních sítích

        Napište nám