23. březen 2012

Obsah dílu

Kauza odposlechů — Jak čerpat eurodotace? — Poučení z vězení?

Části dílu

00:39
Kauza odposlechů
  Kauza odposlechů Pavla Béma a Romana Janouška nekončí. MF Dnes přichází s dalšími přepisy telefonních hovorů bývalého pražského primátora a lobbisty. Kauzu už řeší policie, zabývat se jí chtějí i politici, zatím jsou ale velmi zdrženliví. Proč se politici ke kauze zatím nepostavili rázněji? Co odposlechy odhalují ze zákulisí politiky? Otázky pro šéfredaktora MF Dnes Roberta Čásenského a místopředsedu pražské ODS a poslance Marka Bendu.
  Jak obtížné bude mít policie vyšetřování? A jaké tresty by mohly aktérům hrozit? Téma pro advokáta a bývalého vyšetřovatele hospodářské kriminality Václava Lásku. A co vypovídá jazyková stránka odposlechů? Do studia přijde jazykovědec Jiří Kraus.
  27:01
  Telegraficky
   28:55
   Otazník nad plzeňskými právy
    31:02
    Jak čerpat eurodotace?
     Hned několik varování dostalo Česko z Bruselu. České úřady prý neumí čerpat dotace z evropských fondů. V čem hlavně chybují? A jak obtížné bude nedostatky napravit? Přineseme rozhor s eurokomisařem pro regionální politiku Johannesem Hahnem, který je na návštěvě Prahy.
     37:31
     Byznys
      39:08
      Poučení z vězení?
       Výtvarníkovi Romanu Týcovi končí měsíční trest vězení. I po této zkušenosti chce dál provokovat výtvarnými akcemi. Kde je hranice mezi provokací a porušením zákona? Debatovat budou výtvarník a performer Milan Knížák a právník Petr Ostrouchov.
       Přehrát celé video
       Stopáž54 minut
       Další díl
       Události, komentáře týdne

       Události, komentáře na sociálních sítích

       Napište nám