Nahrávám video

10. únor 2012

Část: Školství bez eurodotací?

Obsah dílu

(Ne)chráněné ovzduší? — Školství bez eurodotací? — Gorila dráždí Slováky — World Press Photo 2011

Části dílu

00:41
(Ne)chráněné ovzduší?
  Zní to trochu nelogicky – zákon o ochraně ovzduší ruší poplatky za znečišťování ovzduší. Přesto poslanci takový návrh schválili a postoupili senátu. Proč ze zákona vypadlo původně plánované navyšování poplatků? Nehrozí postupným zrušením poplatků radikální zhoršení ovzduší? Zejména v průmyslových oblastech, které už nyní trápí častý smog? Debatovat budou poslanec Jan Bureš /ODS/, který s tímto ustanovením přišel, a vedoucí oddělení genetické ekotoxikologie Radim Šrám z Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR.
  21:27
  Telegraficky
   23:01
   Školství bez eurodotací?
    Obavu, že Česko může přijít až o miliardy korun z fondů EU, potvrdil eurokomisař László Andor. Ministr školství Josef Dobeš /VV/, jehož resort se s čerpáním dotací potýká, tvrdí, že situace je řešitelná.Může ministerstvo všechny nedostatky v dohledné době odstranit? Nebo je celé čerpání od základů chybně nastaveno a drobné opravy nepomohou? Otázky pro Tomáše Feřteka ze společnosti EDUin.
    33:30
    Ultimátum pro Řecko
     35:24
     Byznys dnes
      37:00
      Gorila dráždí Slováky
       Demonstrace v posledních dnech nejsou doménou pouze zadlužených Řeků. Po týdnu se do ulic vydaly i tisíce Slováků – kvůli korupční aféře Gorila. Daří se i díky nátlaku pouličních protestů rozkrývat údajně korupční styky politiků a finančníků? Nebo se podezření krátce před volbami snaží obě strany spíš zametat pod koberec? Do Bratislavy se zeptáme publicisty Milana Žitného.
       42:34
       World Press Photo 2011
        Nejlepší fotku loňského roku vyfotil Španěl Samuel Aranda. Vznikla v Jemenu, v průběhu tzv. arabského jara. Znamená to, že prestižní světové ocenění může vyhrát pouze ten, kdo zachytí události, které hýbou celým světem? Rozebereme s Josefem Chuchmou z MF Dnes.
        Přehrát celé video
        Stopáž49 minut
        Další díl
        Události, komentáře týdne

        Události, komentáře na sociálních sítích

        Napište nám