Znovu na zemi; O kolik zdraží elektřina? ; Exkluzivní rozhovor; Výbor dobré vůle

Obsah dílu

Přehrát vše

Znovu na zemi

69 dnů – tolik času do dneška strávili horníci v dole San José. Většina z už vysvobozených horníků je navíc podle lékařů v dobré kondici a nepotřebuje žádnou speciální léčbu. Co je ale čeká dál? Rozebereme s naším zvláštním zpravodajem v Chile Petrem Zavadilem, sociologem Jaroslavem Sýkorou a Jaroslavem Provázkem, báňským záchranářem.


O kolik zdraží elektřina?

Elektřina nezdraží o víc než deset procent – jediné číslo, které v souvislosti s avizovaným růstem cen elektřiny vláda potvrdila. Omezit ho chce hlavně zdaněním solárních elektráren nebo prodejem emisních povolenek, které teď dává zadarmo. Kolik těmito plány kabinet Petra Nečase ušetří? Téma pro Lubomíra Lízala, ekonoma a analytika CERGE-EI a rektora VŠE Richarda Hindlse.


Exkluzivní rozhovor

Írán má třetí největší zásoby ropy na světě, přesto stále rozvíjí svůj jaderný program. I kvůli tomu je napadán z tajné výroby jaderné hlavice. Rozhovor České televizi exkluzivně poskytl velvyslanec Íránu při Mezinárodní agentuře pro atomovou energii Alí Ásgar Soltaníje.


Výbor dobré vůle

U svých skutků se nerada nechávala vidět. Vyfotit proto Olgu Havlovou, zakladatelku Výboru dobré vůle, při její charitativní činnosti bylo v podstatě nemožné. Třiatřicet snímků, které jsou k vidění v pražské Lucerně, ale dokládá, že alespoň párkrát se to podařilo. Proměnila se během několika let charitativní činnost známých osobností? Zeptáme se Roberta Basche z Open Society Fund.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrMagazín