Nahrávám video

3. květen 2010

Část: 25 ze šedesátých

Obsah dílu

Bude to stačit? — Předvolební duel — 25 ze šedesátých

Části dílu

00:38
Bude to stačit?
  Zadlužené Řecko na poslední chvíli zřejmě uteklo hrobníkovi z lopaty. Během tří let dostane historicky bezprecedentní finanční pomoc od Mezinárodního měnového fondu a členských států eurozóny – celkem 110 miliard eur. Tahle pomoc ale nebude zadarmo. Řecká vláda bude muset zavádět další úsporná opatření a začít snižovat i státní dluh. Bude tolik peněz Řecku stačit, nebo nakonec stejně skončí státním bankrotem? Poučí se z toho další zadlužené ekonomiky eurozóny, jako Portugalsko a Španělsko? Jaký dopad to bude mít na euro a pocítí to nějak Česko? Téma pro Luďka Niedermayera, bývalého viceguvernéra ČNB a Andrease Antonopoulose, rektora z University of New York in Prague.
  14:40
  ČSSD × Konzervativní strana
   V Událostech, komentářích startujeme předvolební duely politických stran. Dnes přivítáme Martina Pecinu za ČSSD a Daniela Drápala z Konzervativní strany. Proč by měli voliči volit je a ne druhou stranu? Jak by řešili ekonomickou krizi, problémy ve zdravotnictví nebo zahraniční politiku? A s kým by šli po volbách do koalice? To jsou jen některé témata, která s pozvanými politiky probereme.
   43:09
   25 ze šedesátých
    Úspěšný cyklus Zlatá šedesátá má svého následovníka. Dvoudílný dokument 25 ze šedesátých aneb Československá nová vlna. Tvůrci České televize se tentokrát zaměřili na milníky tehdejší filmové tvorby. Jak dlouho dokument vznikal a co dalšího autoři plánují? Otázky pro Jana Lukeše, filmového historika a autora námětu.
    Přehrát celé video
    Stopáž60 minut
    Další díl
    4. květen 2010

    Události, komentáře na sociálních sítích

    Napište nám