Ohrožené ambasády; Výkladní skříň? ; Chátrající Ještěd

Obsah dílu

Přehrát vše

DNEŠNÍ TÉMATA

OHROŽENÉ AMBASÁDY
Pět ambasád v Pákistánu, včetné té české, zřejmě jen o vlásek uniklo teroristickému útoku. Pákistánská policie dnes také oznámila zatčení 25 údajných teroristů, kteří chystali útoky ve velkých městech. Mělo jít o odvetu za velké protiteroristické akce armády proti povstalcům z hnutí Taliban na severu země. Proč se mezi terči ocitlo i české velvyslanectví? Zvýší se bezpečnostní opatření v okolí ambasády? A jaké další akce se dají od radikálů očekávat? Na aktuální situaci se zeptáme ministra zahraničí Jana Kohouta. A hostem ve studiu bude bývalý velvyslanec v Pákistánu Petr Přibík.

VÝKLADNÍ SKŘÍŇ?
Ještě ani nenastoupil do funkce a už způsobil rozruch. Řeč je o budoucím generálním řediteli České filharmonie – výkladní skříni české interpretační školy - Vladimíru Darjaninovi. První plánovaná změna mu – aspoň prozatím – nevyšla. Ředitel Galerie Rudolfinum Petr Nedoma, který měl podle dosavadních spekulací s nástupem Darjanina ve své funkci skončit, na pozici zůstává. I když zatím jen do konce roku. Je takový výsledek podle autorů petice proti odvolání Petra Nedomy dobrý? Zeptáme se výtvarníka a jednoho z organizátorů petice Jiřího Davida. Vladimír Darjanin účast v pořadu Události, komentáře odmítl. Co se vůbec dá od nastupujícího ředitele filharmonie očekávat? A proč je o našem nejvýznamnějším hudebním tělese slyšet hlavně v souvislosti s nejrůznějšími kauzami? Odpoví Petr Veber z Českého rozhlasu 3 - Vltava.

CHÁTRAJÍCÍ JEŠTĚD
Vysílač a horský hotel na Ještědu bude zřejmě i nadále chátrat. Liberecký kraj si totiž rozmyslel jeho koupi. Prý ví o důležitějších investicích. Předcházející krajské vedení přitom už na tuto investici vyčlenilo potřebné peníze. Co se stalo, že Liberecký kraj od koupě památky couvl? Nepotřebuje vysílač tak nutně rekonstrukci nebo stojí v pozadí i politický spor? Otázky pro Zdeňka Bursu, radního pro ekonomiku z Libereckého kraje, a Petra Skokana, bývalého krajského hejtmana a předsedy sdružení Euroregion Nisa.

Stopáž38 minut
Rok výroby 2009
 P ST
ŽánrMagazín