Další zkouška důvěry vládě, Senátní duel – Znojemsko: Marta Bayerová /KSČM/ vs. Petr Nezveda /ODS/

Obsah dílu

Přehrát vše

DNEŠNÍ TÉMATA

NEDŮVĚRA NEPROŠLA
Opozici se ani na počtvrté nepodařilo sesadit vládu Mirka Topolánka. ČSSD, která hlasování o nedůvěře iniciovala, se nepodařilo získat pro svůj návrh 101 hlasů. Rebelující poslanci ODS, Tlustý, Schwippel a Raninec se hlasování zdrželi, poslankyně Strany zelených Jakubková a Zubová se hlasování nezúčastnily. Vláda tak ve sněmovně slavila druhý úspěch. Ještě před hlasováním o nedůvěře se jí totiž podařilo prosadit základní parametry návrhu státního rozpočtu na rok 2009. Po včerejším patu, kdy návrh poslanci nebyli schopni ani schválit, ani vrátit vládě k přepracování, se o něm opětovně rozhodovalo v prvním čtení. Získala koalice jistotu, kterou ztratila po debaklu v krajských volbách? A budou znesvářené strany schopny spolupracovat na nadcházejícím předsednictví Evropské unii? Ve studiu budou debatovat zástupci nejsilnějších stran – za ODS Miroslava Němcová a za ČSSD poslanec Lubomír Zaorálek.

SENÁTNÍ DUEL – ZNOJEMSKO
I dnes neopomeneme střet mezi kandidáty druhého kola senátních voleb – tentokrát za Znojemsko. Své názory a postoje představí poslankyně Marta Bayerová z KSČM a starosta města Znojmo Petr Nezveda z ODS. 

ZMĚNY NA PRAŽSKÉ BURZE
Vídeňská burza koupí většinový podíl té pražské. Její akcionáři se už dohodli na podmínkách prodeje. Cenu a další detaily ale obě strany tají. Podle dřívějších informací deníku Die Presse nabídla Vídeň Praze nejmíň 200 milionů eur, tedy víc než 5 miliard korun. Další podrobnosti přineseme v reportáži na závěr vysílání.

Stopáž38 minut
Rok výroby 2008
 P ST
ŽánrMagazín