Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

RTW – naše láska, jejich naděje

Spolek RTW naše láska, jejich naděje vznikl v roce 2015, aby pomáhal a zachraňoval především psy plemene rotvajler, ale nejen ty. Hana Doubková a Martin Jansa pomáhají psům v těžkých životních situacích, týraným, bázlivým i „problémovým“.

V reportáži se dozvíte, jak to celé začalo a proč. Seznámíte se s příběhy pejsků, o které spolek pečoval, či pečuje. Možná zjistíte, že jste vlastně ani pořádně nevěděli, jací tito svalnatí, respekt budící psi doopravdy jsou. A třeba se rozhodnete pomoci.

Více na stránce https://www.facebook.com/rotvajlerpomoc/

Extrémní odčervování a jeho dopad na zvířata i přírodu

Odčervování zvířat je celkem věda. Jak zjistit, co je pro mého koně, kočku, psa to nejlepší? Jak často odčervovat? A jaké preparáty jsou nejvhodnější? Co dělat, když třeba v komerčním ustájení nutí majitele koní k nesmyslně častému odčervování? Na to, a ještě mnohem více jsme se zajeli zeptat prof. MVDr. Vlasty Svobodové, CSc. z Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně. V reportáži se mimo jiné dozvíte, jaký dopad může mít extrémní odčervování nejen na zvířata, ale i na přírodu.

Nabídka koček z Mochova

Útulek Tlapky Mochov
Mochov, Praha – východ
tel. č: 733 653 114
č. účtu: 270 029 43 95 / 2010
www.tlapkymochov.cz

Klubíčko

Klubíčko je mladý, mazlivý kocourek. Ztratil se a možná ho jeho původní rodina hledá. Klubíčko je totiž očividně zvyklý na chod domácnosti, nemá problém s pejsky ani s ostatními kočkami. Věříme, že se díky televizní nabídce podaří najít jeho původní rodinu, nebo alespoň tu náhradní.

Ema Destinová

Asi pět měsíců staré kotě dostalo krásné jméno Ema Destinová. Dokáže totiž doslova úchvatně mňoukat. Emička se našla na odpočívadle u čerpací stanice. Zda jí tam někdo odložil, nebo přijela v motoru auta nechce prozradit. Hledáme pro ni domov, kde se jí dostane příkladné péče.

Vesta

Kočička Vesta je velký mazel. Je jí asi rok. Je velmi milá, ale svého člověka chce mít jen pro sebe. Proto se nehodí do domácnosti, kde už nějaké zvíře mají. Vesta se výborně hodí jako společnice pro staršího člověk, který má rád, stejně jako ona, klid a pohodu. Vestička je kastrovaná a zcela zdravá.

Dechovka

Asi tři nebo čtyři roky stará kočička jménem Dechovka vypadá, že má perské předky. Alespoň z jedné strany. Její milá povaha a nadšené pusinkování z ní dělá adeptku na brzké osvojení. Dechovka je opravdu velmi milá kočka, která se těší na každodenní rozmazlování.

Učitelka

Učitelka je nádherná statná dáma, která v novém domově zastane mazlení i lov myší. Proto hledáme pro paní Učitelku dům se zahradou. Kočička je vážně poklad, ráda se povaluje v teple domova, ale někdy jí to nedá a táhne ji to za dobrodružstvím ven.

Stopař

Stopař je dospělý kluk s tělem kotěte. Vždy dobře naladěný, vždy ochotný rozdávat radost. Klidný, mazlivý. Kdo by ho nechtěl?

Leden

Půlroční rošťák s pusou od ucha k uchu a celou řadou nepochopitelných nápadů – to je kocourek Leden. Hledá se akční rodina, která bude mít pochopení a hodně trpělivosti.

Zentiva

Zentiva je nádherná, blahobytná dáma s úžasnou kresbou a zajímavou barvou kožíšku. Klidná a nenáročná. Zentiva by se ráda dostala do klidného prostředí, kde ji budou mít rádi.

Kočka

Stařičký Macík

Vydáme se do pražských Nuslí, kde žije umělkyně Marie spolu s kocourem Macíkem. Macíkovi je už devatenáct let a na stará kolena začal mít potíže se stravováním. Často po jídle zvrací a hubne. Také se mu zhoršila kvalita srsti. Má problém i s dlouhými drápky. Klára doporučuje, aby Marie vzala Macíka na vyšetření krve, jestli jeho zažívací problémy nemají vážnější důvod. Také by měla pořídit speciální kleštičky na kočičí drápky, aby se mohl Macík pohybovat bez problémů.

Pes

Tvrdohlavý Guess

Zamíříme i do Ledečka, kde bydlí Petr spolu se dvěma psy, Angie a Guessem. Guess má svou vlastní hlavu. Když se vidí s cizím psem, agresivně na něj startuje a svého pána vůbec neposlouchá. Často nereaguje ani na Petrovy povely. Ruda radí, aby Petr vyměnil výbavu, se kterou ovládá Guesse. Je nutné používat jednoduché srozumitelné povely bez záporek. Taky by se měli poohlédnout po nových psích kamarádech, se kterými se bude Guess socializovat. Uvidíme, co se za měsíc změní. Držíme palce!

Stopáž26 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD