Nabídka psů z Liberce

Centrum pro zvířata v nouzi při Zoo Liberec – ARCHA
Ostašovská 570, Liberec 11
Tel.: 602 774 104 www.archa.zooliberec.cz
č. ú.: 8020612/0800, VS 30000

Zepellin

Zepellin je roční pes, velký kříženec. Byl nalezen, když pobíhal po Hodkovicích nad Mohelkou. Je v útulku přes měsíc a stále ho nikdo nehledá. „Zepík“ je velice přátelský a navzdory svému temperamentu i ovladatelný pejsek. Miluje děti a spokojený by byl v aktivní rodině, která ho zaměstná.

Rex

Rex je šestiletý kříženec rotvajlera. Rexe se páníček vzdal, protože se o něj již nemohl déle starat. Je to hodný a přátelský pes, který žil v bytě a byl zvyklý na děti. V útulku, i když je tu krátce, se zatím jeví bezproblémově a rád by se stal členem mladé, aktivnější rodiny.

Monty

Monty je pěti až šestiletý ovčák. Je to vynikající hlídač, bohužel ale schopný přelézt i vysoký pletivový plot, proto je vhodný do venkovního krytého kotce s hlídaným pohybem po zahradě, který bude potřebovat střídat s procházkami do přírody. Je klidný a čistotný, mohl by být tedy i v bytě. Povahu nemá moc přátelskou, chová se spíš neutrálně, jak vůči lidem, tak vůči ostatním psům.

Euridika

Euridika je šestiletá kříženka rotvajlera, moc hodná fenka, která ovšem svoji zahradu perfektně ohlídá. Zřejmě byla zvyklá žít a venčit se jen na zahradě. Na vodítku netahá, ale spíš se bojí a není schopná se na procházce ani vyvenčit. Na novou rodinu si bude muset zvyknout, k cizím je spíš nedůvěřivá, pokud jí ovšem dopřejí dostatek času, získají parťačku, která by za ně položila život.

Max

Max je pětiletý kříženec výmarského ohaře, krásný, přátelský, ale trochu rozmazlený pes, který opravdu trpí separační úzkostí. Sám v bytě ustavičně štěká, i když je člověk třeba jen ve vedlejší místnosti. Je tedy vhodný spíš do dvougeneračního domku se zahradou, kdy důchodcům může dělat společnost přes den a s mladými, sportovně založenými lidmi si vybije svoji energii během či dlouhými procházkami v přírodě. Nehodí se k ostatním domácím zvířatům.

Linda a Andy

Linda a Andy jsou už starší fenky trpasličích pinčů. Lindě je deset, Andy šestnáct let. Jejich původní majitelka se už o ně nemohla dál starat, a proto skončily v útulku. Fenky jsou na sebe fixované, je to matka s dcerou. Jak to někdy u těchto malých plemen bývá, mají problém s čistotností, ale při pravidelném a častějším venčení to zvládají bez loužiček. Věk samozřejmě může přinést určité zdravotní problémy, proto by bylo vhodné, kdyby šly do rodiny, která už má nějaké zkušenosti se staršími psy malých plemenem. Do osvojení půjdou jedině společně.

Džasty

Džasty je čtyřletý kříženec, který neměl v životě mnoho štěstí. Je to pejsek, který byl odebraný pro týrání. V situacích, které mu připomínají původní domov, jako jsou alkoholové dýchánky a větší party mladých lidí, se umí ohradit a postavit dvounožce do latě. Při normálním zacházení a dostatku vyžití to bude perfektní parťák, který si svého pánečka ohlídá. Potřebuje ale pána s přirozenou autoritou, který se ho jen tak nezalekne a zajistí mu správnou výchovu a výcvik. Umí základní povely a nehodí se k dalším psům.

Stopáž4 minuty
Rok výroby 2019
 P ZJ ST AD HD