Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Petr Rajchert

Obsah dílu

Přehrát vše

Zdeňkova retrospektiva

Zdeněk Srstka se téměř po 25 letech moderování pořadu Chcete mě? rozhodl ze zdravotních důvodů skončit. Pomyslné žezlo předal svému nástupci Petru Rajchertovi, se kterým jste ho mohli vidět v prvních letošních dílech. Všem, kteří se na pořadu podílíme, je nám moc líto, že s námi Zdeněk už nebude jezdit na natáčení. Za ty roky se povedlo hodně dobrého, a i díky Zdeňkovi se ochrana zvířat posunula o pořádný kus dopředu. Za tu dobu jsme si při natáčení užili hodně legrace a velkou zásluhu na tom měl samozřejmě Zdeněk. Z pořadu neodchází jen moderátor a skvělý člověk, ale také kamarád. A tak jsme se rozhodli poděkovat mu tím, že jsme připravili ohlédnutí za jeho působením v pořadu Chcete mě? počínaje rokem 1995.

Teriéři

West Highland White teriér

Westík patří mezi nízkonohé teriér a je asi jedním z nejlíbivějších představitelů této skupiny plemen. Je celý bílý, má hlavu, o které se píše, že její tvar připomíná chryzantému. Není těžký a jeho pohyb je velmi elegantní. Je přátelský vůči lidem a rád tropí hlouposti s dětmi. Dalo by se říci, že to je plemeno se smyslem pro humor. Jeho výchova není problematická a nemívá sklony k uštvanosti nebo ke rvačkám. Péče o něj není náročná. Hrubá srst je sice bílá, ale dobře se udržuje a čím méně se pes koupe, tím to je lepší. Upravuje se trimováním. Nevyžaduje speciální výživu a není enormně náročný ani z hlediska pohybu. Zavřený doma v bytě ale spokojený nebude, proběhnout se určitě potřebuje. Hodí se k lidem všech věkových kategorií. Dožívá se 14–16 let.

Autorka textu: Vladimíra Tichá

Kočka plemene korat

Korat je středně velká kočka ostražitého výrazu se stříbřitě modrou srstí. Patří mezi krátkosrsté a somálské kočky. Má místo původu v Thajsku, kde se této kočce říká si-sawat což v překladu znamená: „přinášející štěstí“. Modrošedá barva jejich srsti připomínala Thajcům oblaka přinášející životadárný déšť. V dobách sucha bývali v procesích nošeni vesnicemi, aby si rolníci zajistili přízeň nebes. Také se o koratovi říká, že je hlídačem svobod.

I když má dlouhou historii, první korati, se dostali z Thajska do Spojených států až v 19. století. Ač je toto plemeno nádherné, je vzácné, a to i v zemi původu. Milovníci tohoto plemene zakázali, aby byl korat šlechtěn s jakoukoliv jinou kočkou. Doma je kočka velmi čilá, hravá, inteligentní a učenlivá, ale také velmi přítulná a mazlivá. Naučit ji můžete i aportovat. Je jedním z mála plemen, která mají radost z učení a výcviku. Je to lidská kamarádka, vyžaduje pozorného pána. Ztrácí velmi málo srsti, která nepotřebuje údržbu. Snese se s ostatními kočkami i psy, a nejlépe se cítí v lidské společnosti, dokonce některá i žárlí. Hlas korata je velmi melodický a působí až uklidňujícím dojmem. Korat je především kočka bytová. Aby byla spokojená, musí mít v bytech příslušné vybavení i pro svou zábavu. A to si dnes ukážeme s chovatelkou koratů.

Nabídka psů z Prahy 8 - Troje

Městská policie hl. m. Prahy
útulek pro opuštěná zvířata
V Zámcích 56, Praha 8 - Troja
tel.: 222025916, 222025917
č.ú.: 800040005157998/6000
www.upozpraha.cz

Arny

Arny je čtyřletý kříženec německého ovčáka, vnímavý, učenlivý a čistotný. K lidem je velmi milý a kontaktní. S jinými zvířaty se však nesnese, proto by měl být jako jediný pes v domácnosti. Hodil by se ke sportovně zaměřeným páníkům.

Andy

Andy je čtyřapůlletý kříženec knírače. Je hodný, ale vyložený mazel to není. Má rád procházky, ale na vodítku táhne. K dětem ho nedoporučujeme, protože je trochu nedůtklivý a stříhání, prohlížení uší nebo zubů se mu vůbec nelíbí. Bude ze začátku potřebovat časté vycházky, aby se naučil čistotnosti.

Balů

Balů je hodný, sympatický a učenlivý kříženec bulteriéra a dobrmana, který se rád v kontaktu s člověkem. Na páníka bude fixovaný, ale s jinými zvířaty se nemusí, rád by byl jedináčkem v domácnosti. Bude potřeba trochu vychovat, protože si vynucuje pozornost štěkáním a skákáním.

Thor

Thor je dvanáctiletý kříženec pitbulteriéra a v útulku je už pátým rokem. Na svůj věk je velice vitální. K lidem má vřelý vztah, ale má velkou sílu a skáče, proto není vhodným mazlem pro děti. Ani na další zvířata není radno ho zvykat, zato za časté, ale kratší procházky vám bude vděčný.

Miloš

Pětapůlletý kříženec pitbulteriéra Miloš je milý mazlík, který okamžitě přilne k novému majiteli a odloučení bude špatně snášet. Není příliš temperamentní, proto se hodí pro každého. Na ostatní zvířata nijak agresivně nereaguje. Ze začátku bude potřebovat častější procházky, aby si navykl na řád.

Vlastík

Vlastík je pětiletý kříženec, který v sobě zřejmě nese geny krátkosrsté kolie. Je velice aktivní, miluje pohyb a veškeré dovádění. Bude se ochotně učit novým dovednostem. Je čistotný, a když ho budete hodně venčit, můžete ho chovat i v bytě. K cizím osobám bude nedůvěřivý a radost i nespokojenost hned okomentuje štěkotem.

Rendy

Rendy je osmiletý kříženec bezproblémové povahy. Procházky má rád, ale stačí mu krátké. S ostatními psy moc dobře nevychází, ale fenky toleruje. Je čistotný, milý a vděčný za pozornost. Jen je třeba ho hlídat v jídle, nejlépe ho krmit dietními granulemi.

Agáta

Dvanáctiletá kříženka německého ovčáka Agáta jen je třeba ji trochu šetřit a rozdělit je do kratších úseků a neběhat jako o závod, holt už to není žádná mladice. Snese se s lidmi i se všemi zvířaty, ale už hůře vidí a slyší, takže s výcvikem už to nebude to pravé ořechové.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2019
 P ZJ ST AD HD