16. listopad 2014

Obsah dílu

Obecně prospěšná společnost Rafael — Zachráníme kazašské irbisy? — Ochrana kočky divoké — Nabídka koček ze Dvora Králové

Části dílu

00:54
Obecně prospěšná společnost Rafael
  Od loňska se Šárka Rousková a Iva Volková snažily zřídit první dočasný domov pro týrané psy z celé ČR, které chtěly léčit na těle i na duši. Zařízení vybudovaly, otevřely a týraným pejskům skutečně pomáhají, léčí je a umísťují do nových domovů. V září zachránily fenku – týranou stafordku s jedenácti štěňaty, předtím pejsky před jistou smrtí od věčně opilého majitele, který je trápil hlady, bitím a kopáním, šťastné už učinily další pejsky i jejich nové páníčky. Jací lidé adoptují zachráněné pejsky a jak se Šárce a Ivě daří týrané pejsky nejen zachránit, ale i uzdravit a vrátit jim důvěru k člověku? Podívejte se na naši reportáž, ne každý dokáže tak nezištně poskytovat péči, rehabilitaci, psychoterapii, vytápěné pokojíčky a především lásku zvířatům, která zažila trápení, hlad nebo ubližování od svých předchozích majitelů.
  09:42
  Pomáháme jim přežít: Ochrana kočky divoké
   V dalším dílu miniseriálu se zaměříme na ochranu kočky divoké.
   12:23
   Listárna
    13:07
    Právní poradna
     14:57
     Zachráníme kazašské irbisy?
      Projekt záchrany irbisa, kriticky ohrožené šelmy, rozjela česká nezisková organizace Arnika ve spolupráci s libereckou zoo a kazachstánskými organizacemi. Jde o záchranu teritoria sněžných levhartů neboli irbisů horských. Šelmám hrozí, že přijdou o své přirozené teritorium v Národním parku Ile-Alatau, který se nachází poblíž kazachstánského bývalého hlavního města Almaty. V nejcennější části národního parku by podle developerských plánů měl stát turistický resort až pro deset tisíc návštěvníků. Místo divokých lesů, luk a skalnatých hor tu mají stát sjezdovky, lanovky, bazény a desítky budov. Ve volné přírodě Kazachstánu žijí poslední dvě stovky irbisů a těm hrozí vážné nebezpečí kvůli megalomanskému projektu.
      20:52
      Nabídka koček ze Dvora Králové
       o.s. Další šance
       Slovany 175
       Dvůr Králové nad Labem č.ú.: 236897918/0300
       24:58
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž5 minut
        Další díl
        Chcete je?

        Chcete mě? na sociálních sítích

        Napište nám