Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Občanské sdružení Macík

Občanské sdružení Macík působí na Karlovarsku již třináctým rokem. V Horním Žďáru provozuje azyl pro týraná a handicapovaná zvířata. S tím je úzce spojena i nepřetržitá odchytová služba domácích i volně žijících zvířat. Kromě těchto aktivit se o.s. Macík věnuje mnoha dalším projektům. S kamerou jsme navštívili „Macíka“, abychom vám přiblížili jeho činnost. Pokud byste se chtěli zapojit a toto občanské sdružení nějak podpořit, či se jen dozvědět více informací, podívejte se na macik.websnadno.cz.

Zajíček na koni

Po čase zavítáme opět do Bučovic, kde sídlí o.p.s. Zajíček na koni, abychom vám přinesli novinky, které Zajíček chystá pro podzim a zimu letošního roku. Bude toho hodně, ostatně jako vždy – například víkendy v sedle, otevření nové kavárny v centru Prahy, kde budou pracovat handicapovaní klienti, Vánoce pro děti a podobně. Zajíček sice běží dál a pro své klienty je tu stále, potřeboval by však přesídlit do Prahy. Hledají proto prostory k pronájmu či koupi, kde by mohlo být ustájeno cca 10 až 15 koní. Zajíček má hodně klientů, kteří by potřebovali terapii jízdou vícekrát než jednou do týdne, ale cesta do Bušovic je pro ně často příliš nákladná, takže nemohou dojíždět častěji.

V Zajíčkovi na koni jsou vítáni všichni, kdo milují koně, ale i ti, kteří by chtěli pro Zajíčka pracovat jako dobrovolníci. Hodí se každá pomoc.

Více informací najdete na zajiceknakoni.cz.

Pomáháme jim přežít

V dalším dílu miniseriálu se zaměříme na posílení populace holuba růžového.

Nabídka psů a koček

Azyl pes
Krásný Les č. 3, 464 01 Frýdlant
tel.: 606 345 536
č. účtu: 200885587/0600
azylpes.cz

Klikněte pro větší obrázek Kříženec labradora BLESK je velice temperamentní pes, dobrý skokan v dobré kondici. Je mu šest let. Má přátelskou povahu, je společenský. Má rád hodně pohybu. Dětem neublíží. Piškoty, tyčky a jiné dobroty zbožňuje. Vhodný na zahradu.

Klikněte pro větší obrázek Pětiletý pejsek FILÍPEK je velice společenský, jen promluvit. Bude milým společníkem do každé rodiny. Je hravý, přátelský - prostě pohodář. Velikostí tak akorát. Co více si přát? Byl nalezen, jak běhá po ulici. Najde domov u Vás?

Klikněte pro větší obrázek ARON je belgický ovčák. Je mu nejméně deset let. I přesto, že je to psí dědeček, je v dobré kondici. Aron umí základní povely, je to hodný a klidný pes. Na vodítku chodí vzorně, vůbec netahá. Procházku ale zvládne klidně i bez vodítka. Aron je mazlivý a za každé pohlazení vděčný. Je vhodný k dětem i na zahradu k rodinnému domečku. Najde tento psí dědeček nový domov? Já věřím, že ano.

Klikněte pro větší obrázek ERIK je šestiletý foxteriér s průkazem původu. Do útulku byl přivezen i se svým kočičím kamarádem poté, co jim umřela panička. Erik již jednou to štěstí měl a nový domov našel, ale byl, bohužel, z adopce vrácen. Prý vrčel na děti. A tak nezbývá nic jiného než se pokusit najít Erikovi jiný domov, tentokrát trvalý. Erik je hodný a milý pes s flegmatickou povahou. Byl zvyklý žít v bytě, ale domečkem se zahradou by určitě také nepohrdl. S kočičími kamarády problém nemá.

Klikněte pro větší obrázek HASAN je šestiletý kříženec, který pobíhal ještě s jedním pejskem po ulici. Je to moc hodný a kamarádský hafan. Hasan umí hezky chodit na vodítku a základní povely také zvládá bez problému. Moc rád se mazlí, ale na ostatní psy vrčí, když se mu něco nelíbí. K dětem se příliš nehodí. Hasan je vhodný k domku se zahrádkou.

Klikněte pro větší obrázek Čtyřletá LÍZA a její kamarádka ANETA přišly do útulku spolu s dalšími devíti pejsky, poté co jim umřel pán. Všichni pejsci žili v nevyhovujících podmínkách, neznali denní světlo a člověka se báli. Trvalo dlouho, než si zvykli. Líza a Aneta jsou poslední, které čekají na svůj domov. Umí chodit na vodítku a budou z nich vděčné psí společnice.

Klikněte pro větší obrázek Šestiletý TEDDY vidí jen na střední vzdálenost. Svou lásku k lidem dává přesto najevo. Hned jak někdo přijde, začne skákat do výšky a dožaduje se pozornosti. Venku sice naráží do předmětů, ale pohybuje se přesto rychle. Je rád, když jde s člověkem, to se pak od nohy nehne. Jde spořádaně, protože ví, že mu s člověkem nebezpečí nehrozí. Teddy je obrovský mazel, až člověka dožene k slzám. Moc se za něj přimlouvám.

Klikněte pro větší obrázek KOČIČKY a KOŤATA. V útulku jsou dvě kočky a šest koťat různého pohlaví, barvy a věku - od tří měsíců do tří let. Vybere si každý. Najdou se pro místní kočičky nové domovy?

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ZJ ST AD