Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

O. s. Dočasky

Klikněte pro větší obrázek Občanské sdružení Dočasky vzniklo na jaře loňského roku, ale předcházela mu dlouholetá činnost v oblasti ochrany zvířat. Za vznikem této společnosti stojí tři dámy, které pomáhají zvířatům, která to potřebují. Činnost společnosti Dočasky je nastavena tak, že disponuje databází tzv. dočaskářů po celé České republice, což umožňuje vyhledání vhodného dočasného pečovatele či pečovatelky, kteří se nacházejí ve stejné nebo lokalitě, jako zvíře, které zůstalo bez domova. Kromě toho jsou zakladatelky o. s. Dočasky samy osobami, které pečují většinou hned o několik zvířat najednou.

Dočasnou péčí je myšleno poskytnutí dočasného domova zvířeti (zejména psům a kočkám). Týká se zvířat, která nemohou být z různých důvodů umístěna v útulku, např.: zvířata příliš mladá nebo naopak příliš stará, zvířata nemocná nebo po zákrocích, které vyžadují intenzivní péči, zvířata odebraná původním majitelům v důsledku týrání, zvířata, která dlouhodobý pobyt v útulku nesnášejí dobře.

Klikněte pro větší obrázek Dočaskářem se může stát každý, kdo před osudy nezaopatřených zvířat nezavírá oči. Mnoho dočaskářů má vlastní psy, kočky, koně a zároveň pomáhá zvířecím bezdomovcům. Jiní naopak nemají podmínky pro to, aby zvíře trvale vlastnili, a forma dočasné pomoci jim vyhovuje. Dočaskářem se mohou stát i nezletilí, se souhlasem svých zákonných zástupců. Pro více informací se podívejte na www.docasky.cz a na reportáž, kterou najdete v tomto dílu pořadu Chcete mě?

Svoboda zvířat slaví dvacetileté výročí

Klikněte pro větší obrázek Svoboda zvířat je nejstarší organizací, která bojuje za práva zvířat u nás. Vznikla před dvaceti lety v roce 1994, a tak letos slaví významné výročí. A protože pořad Chcete mě? spolupracuje s touto organizací takřka od začátku, je nám velkou ctí, že vám prostřednictvím televizních obrazovek můžeme přinést nejdůležitější momenty v činnosti Svobody zvířat. Podívejte se na reportáž, ve které se mžete na vlastní oči přesvědčit o tom, co všechno se za uplynulých dvacet let povedlo a kam se i díky Svobodě zvířat posunula ochrana zvířat v České republice.

Více informací najdete na: www.svobodazvirat.cz.

Miniseriál: Naši plazi a obojživelníci

V tomto dílu miniseriálu, ve kterém se zabýváme plazy a obojživelníky České republiky, se dozvíme něco o skokanu hnědém.

Nabídka psů

Domov Fauny
Hrachov 13, Krásná Hora nad Vltavou
telefon: 724 133 399
číslo účtu: 4200343508/6800
www.domovfauny.cz

Klikněte pro větší obrázek Německý ovčák BLESK je asi šestiletý pes. Do útulku se dostal proto, že mu začaly zdravotní problémy s páteří a nemohl už dál vykonávat strážní službu. Tomu se říká „vděk“. Já bych… no, raději to nebudu rozvádět. Blesk je hodný pes s dobrou a klidnou povahou. Potřebuje domov, kde bude moci v pohodě dožít a budou ho tam mít hodně rádi.

Klikněte pro větší obrázek TOBIÁŠ je hodný a velmi milý kříženec. V útulku skončil z rodinných důvodů. Je mu asi šest let a je dost temperamentní, takže by se mu líbilo bydlení v domku se zahradou, kde by se mohl do sytosti vylítat. Ale nemyslete si, dlouhým společným procházkám dá Tobiáš vždycky přednost. Chcete ho?

Klikněte pro větší obrázek Čtyřletý jack russel teriér DON v sobě své pleno nezapře. Je to temperamentní, ale velmi hodný a bystrý pejsek. A je to také pěkný mazel. Nějaký „dobrák“ ho uvázal u stromu a hladový, vystrašený a podchlazený Doník se stahovacím obojkem kolem krku tam málem umřel. Teď už je ale v pořádku a tenhle hrůzný zážitek se na něm naštěstí nepodepsal. Vyhlíží nového a hlavně lepšího páníčka nebo paničku, kteří by ho nezradili. Pokud byste chtěli Dona k domku se zahradou, musíte mít vysoký plot nebo dávat na pejska dobrý pozor, protože Don je zdatný šplhač.

Klikněte pro větší obrázek INDY je osmiletý hodný a pohodový pes. Je to kříženec německého ovčáka a svatohubertského psa, takže působí impozantním dojmem. Je to ale dobrák od kosti. Indy umí chodit na vodítku a nejlépe by se mu líbilo u domku se zahradou.

Klikněte pro větší obrázek CÉSAR je asi čtyřletý kříženeček. Je sice vzrůstem malý, ale duchem velikán. Zpočátku je k cizím trochu nedůvěřivý, ale jakmile si vás oblíbí… no co vám mám povídat. César je bezva pejsek do rodiny, která hledá psího společníka a kamaráda pro větší děti. Pejskovi by se moc líbilo u někoho, kdo bydlí v domku se zahradou.

Klikněte pro větší obrázek Sedmiletá DINA skončila v útulku, protože její páníček musel odejít do domova důchodců. Loučení bylo dojemné a těžké. Dina byla zvyklá na laskavou péči a hodně lásky a tak pro ni teď hledáme někoho, kdo by jí nabídl to samé. Dina je hodná fenka, která si zaslouží důstojně dožít u hodných lidí.

Klikněte pro větší obrázek ALEX je asi rok a půl starý kříženec labradora. Šijou s ním všichni čerti a to se nedivte, vždyť je to sotva odrostlé štěně. Alex je hravý, veselý a spokojený pejsek. Jen ta lidská smečka mu chybí ke štěstí. Hodí se i k dětem.

Klikněte pro větší obrázek SIMÍR je čtyřletý pejsek. Zažil si už své, a tak by si zasloužil novou šanci. V útulku se chová vzorně, s ostatními pejsky se nepere, ale své si ohlídat umí. Simír je fajn pes, ale nehodí se k dětem. Má rád svůj klid a byl by dobrým společníkem ke staršímu člověku.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ZJ ST AD