Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Děti poznávají koně – seniory

Klikněte pro větší obrázek Občanské sdružení Domov pro koně vzniklo v roce 2010 jako útočiště pro staré, nemocné a nepotřebné koně, které sem odkládají jejich majitelé, nebo jsou odebíráni těm, kteří se o ně špatně či nedostatečně starají. Jsou tu koně po sportovní kariéře, s potížemi pohybového aparátu či dušností, různými dalšími handicapy, klisny po chovném období. Péčí, laskavým zacházením a tím, že tady koním dopřávají co nejlepší podmínky pro dožití, se zdejší majitelka a její spřízněné duše odvděčují koním za jejich celoživotní službu člověku. Tady dospělí na koních nejezdí, zde jim dopřávají přirozený způsob života. Pro tuto bohulibou činnost zde získávají své příznivce, kteří jim v koňském azylu pomáhají, a také chtějí inspirovat děti, co péče o koně obnáší a jak je třeba se o koně starat. Na zkušenou a získat vztah ke koním sem jezdí školní děti na jarní prázdniny a krátkodobé pobyty. Co vše si tady děti mohou vyzkoušet, co se tu naučí a dozvědí a co jim tato zkušenost přináší, se dozvíte v naší reportáži.

Kočičí babička

Klikněte pro větší obrázek Jestlipak víte, kolik let se dožívá obyčejná domácí kočka? Veterinární lékaři tvrdí, že se kočky, které jsou chovány jako venkovní, dožívají průměrného věku necelých čtyř let, protože záhy končí pod koly jedoucích automobilů, nebo sežerou otrávenou myš, často umírají na různé kočičí nemoci i zranění. My však máme pro vás raritu. Kočička Tereza nejenže volně pobíhá po zahradách hlavního města, není tedy chovaná pouze v bytě, ale se svými majiteli jezdí na chalupu, dokáže si zjednat respekt i před štěnětem, byť je docela drobná, ale především se narodila v létě 1993, na což existují ověřené dokumenty, takže se všichni těšíme, že se letos v létě dožije úctyhodných jedenadvaceti let!

Miniseriál: Naši plazi a obojživelníci

V tomto dílu miniseriálu, ve kterém se zabýváme plazy a obojživelníky České republiky, se dozvíme něco o skokanu štíhlém.

Nabídka psů

Občanské sdružení MÍSTO
Přibyslavská 124,
Nová Paka
telefon: 731 626 969
číslo účtu: 2000412864/2010
www.utuleknovapaka.estranky.cz

Klikněte pro větší obrázek Tříletý BADY je kříženec středního vzrůstu. Vypadá to, že nějaký jeho předek byl teriér. Byl odebrán majiteli pro týrání, ale přesto na lidi nezanevřel, je to veselý, chytrý a pohodový pejsek. Rychle se učí a miluje fenky. Je ideální pro sportovně založené páníčky.

Klikněte pro větší obrázek PRINC je asi 3 roky starý, kastrovaný krátkosrstý kříženec se sametovými chloupky. Váží 12 kg, ale přesto málem umrzl, když ho původní majitelé zanechali v prázdném maličkém kotci. I přesto je to vděčný a oddaný pes. Ostatní psy nemusí, ale fenky mu nevadí. Je chytrý a učenlivý.

Klikněte pro větší obrázek MOLY je rok a půl stará fenka střední velikosti, která žila na řetězu u věčně prázdné misky. Občas se utrhla a prohnala slepice. Lidé v její blízkosti ji litovali, ale zasáhli, až když ji majitel chtěl nechat zastřelit. Fenka je velice přátelská k lidem i ke zvířatům, hravá, aktivní a učenlivá.

Klikněte pro větší obrázek AMÁLKA je desetiměsíční kříženka staforda a ovčáka. Je velmi hodná, klidná, přátelská a citlivá. Původní majitelka jí onemocněla, a tak Amálka skončila v útulku. Byla zvyklá žít v bytě, v kotci je nešťastná.

Klikněte pro větší obrázek Jedenapůlletý BLACK je americký kokršpaněl, hodný, klidný, naprosto snášenlivý, poslušný, čistotný a kastrovaný. Bohužel zatím moc dobře nesnáší samotu a je tedy vhodné mít pro něj dočasně k dispozici kotec.

Klikněte pro větší obrázek Šestiletému BROKOVI je smutno, protože mu odešla panička do domova důchodců, a Brok skončil v útulku. Je to milý, nenáročný pejsek, vděčný za sebemenší pozornost, který čeká na veselejší období.

Klikněte pro větší obrázek Jedenapůlletý MUF je kříženec kokršpaněla a pudla, jehož pán musel jít na těžkou operaci a nezvládl se o Mufa dál starat. Muf je hodný, chytrý a zdravý pejsek, přátelský k lidem i k ostatním pejskům. Je kastrovaný a čistotný. Byl zvyklý žít v bytě, ale hodí se i do domku se zahradou.

Klikněte pro větší obrázek ANDY je asi dvouletý kříženec jezevčíka a knírače. Kromě toho, že není vhodný k drůbeži, kterou honí, je to bezproblémový, velice hodný a vděčný pejsek. Byl zvyklý žít v bytě a je tedy čistotný.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ZJ ST AD