Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Situace prasat v intenzivních chovech a kampaň „Já za to stojím“

Prasata platí velkou bolestivou daň za špatné životní podmínky a zacházení s nimi. Mezinárodní organizace na ochranu hospodářských zvířat se věnuje této problematice dlouhá léta. Provádí obsáhlý průzkum životních podmínek pro prasata chovaná v průmyslovém intenzivním zemědělství. V reportáži vám přiblížíme současnou situaci prasat v intenzivních chovech a připomeneme vám kampaň „Já za to stojím“.

Více informací najdete na: www.spolecnostprozvirata.cz.

Občanské sdružení Šance zvířatům

Šance zvířatům bylo založeno v Liberci lidmi, kterým není lhostejný osud týraných nebo odložených a nechtěných zvířat v útulcích. Sdružení je založeno na bázi dobrovolnictví a domácích depozit. Jeho členové se snaží věnovat nejen psům a kočkám, ale jsou otevřeni pomoci i dalším druhům zvířat. V současnosti je v jednání možnost ustájení pro koně. Systém dočasných péči zvolilo o. s. Šance zvířatům, protože umožňuje věnovat se jednotlivým zvířatům individuálně. Psi nebo kočky, které už z nějakého důvodu nemůže mít původní majitel, se tak navíc vyhnou stresu a odcházejí do jiného domova, aniž by museli projít útulkem. Tento postup je citlivý zejména v případech týraných nebo zanedbávaných zvířat, která nejsou socializovaná a potřebují trpělivý a laskavý přístup. Očkování a veterinární péče jsou samozřejmostí. Do adopce tak nabízí o. s. Šance zvířatům plně socializované pejsky či kočičky s hygienickými návyky, což zvyšuje jejich možnost na umístění.

Více informací najdete na www.sancezviratum.cz.

Miniseriál: Naši plazi a obojživelníci

V tomto dílu miniseriálu, ve kterém se zabýváme plazy a obojživelníky České republiky, se dozvíme něco o užovce obojkové.

Nabídka psů

Útulek pro zvířata v nouzi
Plzeň-Borská pole, Daimlerova 1219
telefon: 377 828 350, 724 317 314
číslo účtu: 2770000399/0800
www.utulekplzen.cz

Klikněte pro větší obrázekEDA je asi čtyřletý pes plemene neapolský mastin. Schválně si tipněte, kolik váží. Celých 70 kilo. Eda budí svým vzhledem respekt, ale je to velmi komunikativní a přátelský tvor. Ve společnosti lidí si doslova lebedí, rád se nechá podrbat a procházky s ním jsou velice příjemné. Na vodítku chodí vzorně, a když se čas od času rozhodne, že něco prozkoumá zblízka, prostě vás odtáhne s sebou. Budoucí majitelé by měli počítat s vyššími náklady na péči o Edíka. Doporučujeme rodinný domek se zahradou a trvalým přístupem dovnitř.

Klikněte pro větší obrázekAni ne roční kříženka BUGSY byla po příchodu do útulku velice vyděšená a ustrašená. Teď už se ale rozkoukala a je z ní živelné tornádo. Bugsy je k lidem přátelská, ale je velice temperamentní a v rukou nezkušených lidí je dost neukázněná a neurvalá. Důležité bude důsledné vedení. Základní výcvik by měl být samozřejmostí. Bugsy vyžaduje dostatek pohybu a zaměstnání.

Klikněte pro větší obrázekNěmecká ovčanda BABULDA je psí dáma v nejlepších letech. Do útulku se dostala ve velmi špatném zdravotním stavu. Díky včasnému zákroku si však fenka může užívat zasloužené stáří. Babulda je velice vitální, ráda chodí na vycházky, je komunikativní, přátelská a pořád dobře naladěná. Babulda půjde do rukou hodného člověka, který jí dopřeje zasloužený pohodový domov a klidné stáří. Ideální by byl rodinný domeček se zahrádkou. Babulda je kastrovaná.

Klikněte pro větší obrázekČtyřletého staforda DONA přivezla do útulku městská policie. Z počátku byl velmi nekomunikativní až agresivní. Proto byl zařazen do resocializačního programu, kde udělal velký kus práce. Teď už se Don lidí, které zná, nebojí a je přátelský. I když občas se přece jen snaží prosadit si svou. Důležitá je důsledná výchova. Don se rozhodně nehodí k dětem. Do péče ho dostane vyrovnaný člověk, který má zkušenosti nejlépe s chovem plemene typu bull.

Klikněte pro větší obrázekKříženka KELLY se do útulku dostala zřejmě pro svůj nezkrotný temperament. Je velice aktivní až hyperaktivní, ale k lidem se chová přátelsky a je velmi komunikativní a bystrá. Kelly vyžaduje dostatek pohybu a v počátcích pevnější vedení. Hodí se pro aktivního člověka, který má čas a energii se fence intenzivně věnovat. Základní výcvik by nebyl na škodu. Kelly je asi jeden rok.

Klikněte pro větší obrázekKříženka labradora BLÁŽA je po těžkém úrazu levé přední nohy a následné amputaci dvou prstů. V pohybu jí to ale nijak výrazně neomezuje, jen musí na vycházky nosit botičku. Ostatní pejsky tahle pětiletá psí holka nemusí a pouští se s nimi do pranic. Bláža se hodí pro zodpovědného člověka, který se o ni dobře postará a nebude mu vadit její handicap.

Klikněte pro větší obrázekČÁRLÍ je asi čtyřletý kastrovaný bígl. Po příchodu do útulku byl velice sebevědomý až dominantní. Byl zařazen do resocializačního programu a hodně se zlepšil. Čárlí je velice temperamentní, komunikativní a jako většina bíglů občas i paličatý. Proto ho doporučujeme ke zkušenějšímu člověku, který ho dokáže zvládnout. Důležité bude důsledné vedení, s Čárlím budete muset neustále pracovat. Nehodí se k dětem. Čárlímu by se nejvíc líbilo v domku se zahradou a dobře zatepleným kotcem.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ZJ ST AD