Nahrávám video

24. listopad 2013

Obsah dílu

Žehnání zvířat — Miniseriál: Naši plazi a obojživelníci — Soužití se psem – program pro děti — Nabídka psů z Děčína

Části dílu

00:40
Žehnání zvířat
  Římskokatolická farnost v Českém Brodě pořádá již několikátým rokem k Mezinárodnímu dni zvířat, který připadá na 4. října, na počest svatého Františka z Assisi, žehnání zvířatům. Svatý František z Assisi byl mnich františkánského řádu a celý svůj život zasvětil péči o nemocná a opuštěná zvířata. Zemřel 4. října 1226.
  V loňském roce se k žehnání sešlo několik pejsků, dvě vodní želvy, pět morčat a osmáci degu. Letos si tuto akci nenechá ujít jorkšírka Bijou, kterou s sebou přivezou Marta Kubišová s dcerou Kateřinou.
  Žehnání zvířat probíhá i v zahraničí. Například v New Yorku je to velký svátek, který má dlouholetou tradici. Do katedrály St. John the Divine na newyorském Manhattanu přijíždějí majitelé zvířat nejrůznějších druhů. Katedrála a její okolí je v tento den otevřena slonům, koním, lamám, plazům a obojživelníkům všeho druhu, pavoukům, myškám, psům a kočkám, opicím, papouškům, husám, prasátkům… Dveře jsou tu otevřena skutečna pro jakéhokoliv tvora živočišné říše. A nechybí ani děti se svými plyšáky. Akce se těší oblibě široké veřejnosti.
  Podívejte se na reportáž z Českého Brodu. Třeba se tam příští rok vypravíte i vy. Akce není určena pouze věřícím, zváni jste všichni.
  07:37
  Miniseriál: Naši plazi a obojživelníci
   V tomto dílu miniseriálu, ve kterém se zabýváme plazy a obojživelníky České republiky, se dozvíme něco o čolku dravém.
   09:41
   Listárna
    12:42
    Soužití se psem – program pro děti
     František Šusta se věnuje výcviku zvířat metodou pozitivní motivace. V jednom z minulých dílů jsme ho navštívili v pražské zoologické zahradě, kde pracuje, a nakoukli jsme do zákulisí výcviku zvířat. Tentokrát se v reportáži budeme věnovat výcviku psů a s tím souvisí i program určený široké veřejnosti. Cílem programu je naučit děti správnému chování ke psům.
     20:25
     Nabídka psů z Děčína
      Městský útulek pro toulavá a opuštěná zvířata
      Pod Chlumem 408, Děčín III - Staré Město telefon: 605 801 617, 412 510 594 číslo účtu: 19–921402389/0800, variabilní symbol: 3410142321 www.utulek.mmdecin.cz
      24:12
      Soutěž
       Přehrát celé video
       Stopáž4 minuty
       Další díl
       Chcete je?

       Chcete mě? na sociálních sítích

       Napište nám