Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Vzájemné venčení

Občanské sdružení NADĚJE PRO ZVÍŘATA, o.s. provozuje soukromý Azyl pro opuštěná a týraná zvířata, která by bez pomoci neměla téměř žádnou šanci na přežití. Aby několik maminek na mateřské nebo s malými dětmi ve volném čase a dobrovolně vůbec útulek utáhlo, vymyslely rozvíjení spolupráce s organizacemi, které se zabývají pomocí lidem s tělesným či duševním postižením, a jejich svěřencům umožňují zapojení do života prostřednictvím venčení zvířat ze svého útulku a péče o ně. Jedná se o handicapované osoby, které se seznamují s dobrovolníky, pracujícími pro útulek, a zažívají tu aktivity, díky nimž je jejich život bohatší. Bez šikovných zdravých dobrovolníků, kteří tu nezištně pomáhají, by se v útulku rovněž neobešli. Dále pracovníci Naděje pro zvířata spolupracují se Základní školou Dr. Edvarda Beneše v Čakovicích, jejímž žákům formou přednášek předávají informace z oblasti péče o zvířata, ochrany zvířat, společenské odpovědnosti i dobrovolnictví. A navíc vyvíjejí informační sekci s informacemi pro útulky a veřejnost. A majitelky útulku všechny tyto sféry šikovně propojují.

Adresa: Jeřabová 1, Praha 9 Libeň, Po-ne: 10-17 h, www.utulek-liben.com

Miniseriál: „Krmíme je správně?“

V dalším vydání našeho miniseriálu zjistíme, jak správně nakrmit leguána zeleného.

Nabídka koček

Chlupáči v nouzi o.s.
Občanské sdružení na ochranu zvířat
Tmaň
Lounín 34 u Berouna
telefon: 604 519 377
Číslo účtu: 2149131083/080
www.chlupacivnouzi.cz

Klikněte pro větší obrázekLUCINKA je tmavě hnědá, velice milá a přítulná kočička. Dostala se k nám jako malé kotě, lidé ji nalezli v krabici u silnice. Je to asi roční slečna a také malá rošťanda, protože moc ráda vyvádí lumpárny.

Klikněte pro větší obrázekEMILKA je krásná, asi tříletá mourovatá kočička. Do útulku se dostala vyhublá, protože se dlouho bez pomoci toulala ve Zdicích. Ted už má svou váhu, je vděčná a mazlivá, bude vám oddanou a milou společnicí.

Klikněte pro větší obrázekFABIÁN je asi roční černý kocourek, kterého jsme našli vyplašeného a schouleného v klubíčku na ulici v Berouně. Ocení každé pohlazení a za společnost člověka, ke kterému přilne, se odvděčí milou povahou a mazlivostí.

Klikněte pro větší obrázekMAZEL je roztomilý černobílý kocourek, který má rád lidskou společnost. Už překonal smutek z období, kdy hladověl a hubnul za vesnicí, než jsme o něj začali pečovat. Pokud hledáte kočičáka na mazlení, Mazel je opravdu ideální.

Klikněte pro větší obrázekCIPÍSEK je krásný, milý a mazlivý tříletý kocour. Dostal se k nám ve špatném stavu spolu s bráškou Čertem, který už našel domov. Cipísek je na jedno oko slepý a kvůli tomuto handicapu na lidského kamaráda stále čeká.

Klikněte pro větší obrázekFLEK se k nám dostal s kočičkou Agátkou, která už našla nový domov. Původní majitelé se odstěhovali a je nechali na zahradě napospas osudu. Flíček je moc milý kocourek, který bude šťastný v domku s přístupem do bytu.

Klikněte pro větší obrázekTAFFY je dvouletá tříbarevná kočička z Loděnic od nezodpovědné množitelky, která kočičky vypouštěla na sídlišti. Taffy byla zprvu vyplašená netýkavka, ale teď je z ní krásná kočička, která trpělivě čeká na nový domov.

Klikněte pro větší obrázekMYŠPULKA je velmi zajímavě zbarvená roční slečna. Má světle mourovatou srst. Je jednou z mnoha kočiček, které jsme zachránili z bytu nezodpovědných majitelů. Je milá a mazlivá, ale doporučujeme ji pouze do bytu.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2012
 P ZJ ST