Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Chiropraxe koní

Stejně jako lidé, i zvířata mají své zdravotní problémy. Na rozdíl od lidí však třeba kůň neumí říct, že ho něco bolí. Snaží se ulevit si od bolesti, jak to jen jde a to může vést k naprosto mylnému názoru, že je neposlušný, nebo líný. Zvláště, když se po veterinárním vyšetření neukáže žádný problém. Někteří lidé pak koně zbytečně trestají, dál na něm jezdí a nutí ho, aby vykonával dokonale jejich příkazy, čehož ale zvíře není ze zdravotních důvodů schopno. V případě, že není majitelka nebo majitel, případně jezdkyně či jezdec empatický a citlivý člověk a neřeší, co mu jeho kůň signalizuje, totiž, že je něco jinak než obvykle, dochází pak k neporozumění a v konečném důsledku ze strany člověka k týrání zvířete. Stačí přitom málo. Naslouchat řeči těla svého koně a v případě potřeby se obrátit na odborníka.

Stuart Brock se věnuje chiropraxi koní, psů i lidí. Praktikuje metodu McTimoney, která byla vyvinuta ve Velké Británii a vyznačuje se zejména svým celostním přístupem – kontroluje se celé tělo, ne pouze problémová oblast, protože blokáda v jednom místě se může lehce projevit i v jiných částech těla.

Tato metoda může pomoci zejména tam, kde veterinární vyšetření neukazují žádný nález nebo poukazují na blokády v pohybovém systému. V případě koní také v situacích, kdy kůň projevuje známky nepohodlí nebo bolesti ať už při sedlání nebo vlastním ježdění. Jezdci si mnohdy všimnou, že kůň lépe zatáčí na jednu stranu, odmítá poslušnost při některých pobídkách, nechce skákat nebo přeskakuje překážky šikmo… Ve všech těchto případech je pravděpodobné, že se v pohybovém systému vyskytuje blokáda, která brání volnosti v pohybu a může způsobovat bolest.

Více informací najdete na: www.mctimoney-chiropraktik.cz

Miniseriál: „Krmíme je správně?“

V tomto vydání našeho miniseriálu zjistíme, jak správně krmit kočky.

Nabídka koček

Kočičí dům Jahodnice
Radovská 3-5, Praha 14
telefon: 728 193 712
čáslo účtu: 179500872/0300, variabilní symbol 150
www.kocici-depozitum.estranky.cz

Klikněte pro větší obrázek Asi pětiměsíční kocourek OČIČKO byl odchycen ještě se svými pěti sourozenci ve vnitrobloku v Praze 9. Na koťátka upozornil hodný pán, který je chodil krmit, jednak proto, že koťátka byla strašlivě nastydlá a navíc je sousedé chtěli otrávit. Jedno z nich, krásný chlupatý kocourek, si však do útulku přinesl kromě rýmy i velkou zhnisanou bouli místo levého oka. Kocourek prodělal operaci a i přes všechna původní očekávání vidí. Levé očko má jen o trochu menší. Teď už je kocourek Očičko zase v plné síle a těší se do nového domova - nejlépe v bytě. Má rád jiná zvířátka a hodil by se do rodiny s dětmi, protože je velice přítulný a hravý.

Klikněte pro větší obrázek ČERNÁ MAMINKA SE ČTYŘMI KOŤÁTKY. Štíhlou, černou, asi roční kočičku vyhodil někdo v areálu domova důchodců poblíž Prahy. Obyvatelé domova se o ni s láskou starali až do té doby, než ředitel domova vydal zákaz krmení koček. Kočička však mezitím stihla porodit tři krásná koťátka, dvě holčičky a jednoho kluka, a navíc ještě adoptovala jedno kotě, které zůstalo bez mámy. Koťátkům jsou asi dva až tři měsíce, jsou hravá, veselá a čistotná. Černá by se ráda dostala do klidné domácnosti, nejlépe ke starším lidem a pro koťátka by bylo ideální, kdyby si je někdo vzal alespoň po dvou.

Klikněte pro větší obrázek Bílomourek KLEOFÁŠ je starý asi rok či dva. Je velmi mazlivý, společenský a čistotný. Jeho největším přáním je sedět lidem na klíně a nechat se hladit. Spokojeně při tom přede a hlazení a drbání vydrží rozhodně déle než vy. Kleofáš je, přes své mládí, velmi klidný a hodný. Co však moc nemusí, jsou jiné kočky. Proto pro něj hledáme domov, kde by byl jediným zvířátkem v domácnosti a u lidí, kteří tráví hodně času doma. Kleofáš je kastrovaný.

Klikněte pro větší obrázek Černá, asi tříletá kočička NOŽIČKA přišla do útulku z ulice. Někdo jí musel velice ublížit, protože za sebou táhla levou zadní nožku a měla ji ošklivě pochroumanou. Nožička prodělala dvě operace a nožka se jí krásně hojí. Přes všechno utrpení, které Nožička prožila, je to kočička nesmírně milá, mazlivá a k lidem neztratila důvěru. Jen k ní přiblížíte ruku, hned přede. Hledáme pro ni domov výhradně v bytě, ideálně u starších hodných lidí. Nožička je kastrovaná.

Klikněte pro větší obrázek Tři asi dvouměsíční KOŤÁTKA hledají nové domovy. Start do života neměla zrovna nejlepší, ale snad je čeká dobrá budoucnost. K mání jsou dvě černé holčičky a jeden černobílý chlapeček. Koťátka se mají čile k světu, krásně baští, jsou veselá, hravá a čistotná. Koukněte na ně…

Klikněte pro větší obrázek SUNDAY je asi šestiměsíční kočička. Je krásná, mazlivá, hravá a také pořádně temperamentní. Jakmile přijdou do útulku nějací lidé, podívat se na koťata, hned k nim běží, aby je přivítala. Pro Sunday hledáme umístění u rodiny s dětmi a nejlépe i s dalšími zvířátky. Hlavně však u lidí, jimž nevadí, že kotě skáče po nábytku a hodně běhá.

Klikněte pro větší obrázek MIKULÁŠ je asi rok starý, velmi temperamentní a pořádně zvědavý kocourek. Moc rád se schovává na nejroztodivnějších místech a užívá si, když se mu podaří někoho překvapit. Mikuláš má milou a vstřícnou povahu, ale ostatní kočičky v lásce moc nemá. Nejlépe by mu bylo v rodině s dětmi, kde by ho měli rádi a přibrali ho jako dalšího člena.

Klikněte pro větší obrázek Velmi přítulný a mazlivý SVÁŤA je asi osmiletý závislák. Jak si někoho oblíbí, už ho nepustí. Kocourek Sváťa je zvyklý na společnost jiných koček, takže by mohl jít do domácnosti, kde už nějaké to zvířátko mají. Sváťa je kastrovaný a velmi čistotný.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2012
 P ZJ ST