15 minut

25. listopad 2012

Obsah dílu

Chiropraxe koní — Miniseriál: „Krmíme je správně?“ - jak správně krmit kočky — Nabídka koček: Kočičí dům Jahodnice

Části dílu

00:36
Chiropraxe koní
  Stejně jako lidé, i zvířata mají své zdravotní problémy. Na rozdíl od lidí však třeba kůň neumí říct, že ho něco bolí. Snaží se ulevit si od bolesti, jak to jen jde a to může vést k naprosto mylnému názoru, že je neposlušný, nebo líný. Zvláště, když se po veterinárním vyšetření neukáže žádný problém. Někteří lidé pak koně zbytečně trestají, dál na něm jezdí a nutí ho, aby vykonával dokonale jejich příkazy, čehož ale zvíře není ze zdravotních důvodů schopno. V případě, že není majitelka nebo majitel, případně jezdkyně či jezdec empatický a citlivý člověk a neřeší, co mu jeho kůň signalizuje, totiž, že je něco jinak než obvykle, dochází pak k neporozumění a v konečném důsledku ze strany člověka k týrání zvířete. Stačí přitom málo. Naslouchat řeči těla svého koně a v případě potřeby se obrátit na odborníka.
  Stuart Brock se věnuje chiropraxi koní, psů i lidí. Praktikuje metodu McTimoney, která byla vyvinuta ve Velké Británii a vyznačuje se zejména svým celostním přístupem – kontroluje se celé tělo, ne pouze problémová oblast, protože blokáda v jednom místě se může lehce projevit i v jiných částech těla.
  Tato metoda může pomoci zejména tam, kde veterinární vyšetření neukazují žádný nález nebo poukazují na blokády v pohybovém systému. V případě koní také v situacích, kdy kůň projevuje známky nepohodlí nebo bolesti ať už při sedlání nebo vlastním ježdění. Jezdci si mnohdy všimnou, že kůň lépe zatáčí na jednu stranu, odmítá poslušnost při některých pobídkách, nechce skákat nebo přeskakuje překážky šikmo… Ve všech těchto případech je pravděpodobné, že se v pohybovém systému vyskytuje blokáda, která brání volnosti v pohybu a může způsobovat bolest.
  06:54
  Miniseriál: „Krmíme je správně?“
   V tomto vydání našeho miniseriálu zjistíme, jak správně krmit kočky.
   08:45
   Nabídka koček: Kočičí dům Jahodnice
    Kočičí dům Jahodnice
    Radovská 3-5, Praha 14 telefon: 728 193 712 čáslo účtu: 179500872/0300, variabilní symbol 150 www.kocici-depozitum.estranky.cz
    12:38
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž5 minut
     Další díl
     Chcete je?

     Chcete mě? na sociálních sítích

     Napište nám