Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Útulek pro fretky v Mladé Boleslavi

Za hlavní reportáží se rozjedeme tentokrát do Mladé Boleslavi, kde byl zhruba před třemi lety otevřen útulek pro fretky. Návštěva u nich to bude naše první a moc se těšíme, že se dozvíme spoustu zajímavostí nejen o fretkách jako takových, ale i o jejich chovu a samozřejmě také konkrétní příběhy jednotlivých zvířat, která se dostala do takové situace, že nakonec skončila v útulku. Kdo by měl zájem o adopci fretky, bude mít šanci.

Více informací na: www.fretkyboleslav.cz.

Miniseriál: Rozumíte svému zvířeti?

Náš miniseriál s MVDr. Hanou Žertovou se tentokrát venuje tématu, jak odnaučit psa stereotypnímu chování.

Nabídka psů

Psí útulek Kolín
Brankovická ulice č. 1419
telefon: 321 715 220
číslo účtu: 472 65 62/0800
www.utulekkolin.estranky.cz

Klikněte pro větší obrázek FRIDA je asi tříletá fenka labradora. Byla nalezena ve vysokém stupni březosti v obci Bělušice. V místním útulku se postarala o vánoční nadílku - 23. prosince navečer se jí narodilo 10 zdravých štěňátek. Celý odchov probíhá přímo učebnicově a maminka i malí cvalíci jsou zdraví a pohodoví. Taťka pes je - jak jinak - neznámý. Kromě toho, že je Frida vzorná mamka, má nesmírně milou a mazlivou povahu. Hodí se i k malým dětem.

Klikněte pro větší obrázek Štěňata PEPÍČEK, JOSÍFEK, JENÍČEK, EMILKA, KAČENKA, ALENKA, JANINKA, MANČINKA, HANINKA A KALUPINKA – prostě Fridino potomstvo. Štěňata dorostou v dospělosti patrně velikosti labradora - po mamince. No a co o nich ještě vykládat? Sami vidíte: veselí, hraví, spokojení pejsci, kteří k dokonalému štěstí potřebují jen hodnou paničku nebo páníčka.

Klikněte pro větší obrázek Asi osmiletá kříženka JARUŠKA je jedním z těch smutných případů, kdy se majitel zbavil hendikepovaného nepohodlného zvířátka. Jaruška je totiž slepá. Má však velmi milou a dobráckou povahu. Velmi ráda se vydává ve společnosti hodných lidí na krátké procházky, které zvládá bez problémů a s velkou radostí. Jaruška by se nejlépe hodila k lidem, kteří touží po hodném kamarádovi a kteří budou s Jaruškou tiše rozmlouvat v klidu domova na gaučíku.

Klikněte pro větší obrázek Asi rok a půl starý rotvajler MÁRK byl nalezen v Kolíně. Zpočátku byl silně vystresovaný a pobyt v útulku snášel špatně. Jen velmi pomalu zjišťoval, že mu nikdo nechce ublížit. Nakonec začal projevovat extrémní mazlivost, citlivost a závislost na člověku. Bojí se však koštěte a rychlých gest. Márk výborně reaguje na povely „sedni“ a „dej pac“. S velkým vděkem přijal hračku - gumového ježka, kterému dává slušně zabrat a dost ho to baví. Tenhle pejsek půjde pouze do klidného prostředí k někomu, kdo ocení citlivého obra. K malým dětem se však Márk nehodí.

Klikněte pro větší obrázek BOS je asi rok a půl starý kříženec loveckého plemene. Je temperamentní a hravý, miluje lidskou společnost a nesnáší samotu. Také nemá rád ostatní psy. Byl vrácen náhradním majitelem z důvodu opakovaných útěků, neboť Bos pokaždé opustil osamocený prostor, jakmile se páník vydal z domova. Překážkou nebyl ani plot. Bos je vhodný jako společník pro sportovně založeného člověka, který mu dopřeje dostatek pohybu a bude vlastnit buď zahradu s vysokým plotem nebo řádný kotec pro velkého psa.

Klikněte pro větší obrázek Voříšek VÍTEK je jak pytel blech. Ne, že by byl tak nečistotný, blešku nemá v kožíšku ani jednu, ale šijí s ním všichni čerti. Aby ne, v rodové linii měl jistojistě teriéra! Vítek miluje pobyt venku, dlouhé procházky a aporty míčku. Má moc rád lidi a neublížil by ani malým dětem. Nemá však rád ostatní pejsky. Nejvíce by se mu líbilo v domku se zahrádkou, kterou by dokázal s přehledem ohlídat. Vítkovi je asi rok a půl.

Klikněte pro větší obrázek Asi sedmiletý dobrman IGOR byl nalezen na kolínském nádraží. Je přátelský a velmi klidný. Nejlépe by mu bylo v domku se zahradou – s bydlením uvnitř. Igor se moc těší na svou novou lidskou smečku, která mu dopřeje procházky, ale v klidnějším tempu. Nejlépe se bude cítit ve společnosti paničky nebo páníčka, kteří po něm nebudou vyžadovat „psí kusy“, ale dopřejí mu pohodu a bezpečí.

Klikněte pro větší obrázek ALENKA je asi desetiletá milá, přítulná psí veteránka. Je vděčná za každý vlídný kontakt. Je slepá a na mléčné žláze má nádory. Asi proto se jí původní majitel zbavil – aby nemusel platit za veterináře. No, i takoví lidé jsou… Alenka by byla moc šťastná, kdyby se dostala do klidného prostředí k někomu, kdo by ji měl opravdu rád a nechal ji v klidu dožít v láskyplném prostředí.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2012
 P ST