Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázekVýstava Petra Nikla nazvaná Kresby z Nového světa je kromě jiného inspirována i králíky z newyorského Klikněte pro větší obrázekConey Islandu. Tuto zajímavou výstavu můžete navštívit v pražské galerii Havelka až do 10. listopadu. V reportáži vám přineseme rozhovor s výtvarníkem Petrem Niklem. Zdeněk Srstka si s ním bude povídat o tom, proč ho inspirovali zrovna králíci a jaký vztah má ke zvířatům.

Více informací o výstavě najdete na www.galeriehavelka.cz.

Pokračovat bude i náš miniseriál o zvířatech ze zoo.

Klikněte pro větší obrázekVe druhé reportáži představíme další vznikající hřbitov pro zvířata, tentokrát u Kutné Hory. Služeb těchto zařízení využívají především lidé, kteří nemají Klikněte pro větší obrázekmožnost pohřbít svého zvířecího kamaráda na zahrádce u domku nebo chalupy a kteří nechtějí, aby zvíře, které bylo členem rodiny, skončilo někde v kafilerce.

Více informací najdete na www.zvirecihrbitov.jidol.cz.

Nabídka pejsků bude z centra pro zvířata v nouzi v Ústí nad Labem.

Centrum pro zvířata v nouzi
V Lukách 178/21, Ústí nad Labem
telefon: 472 775 202 nebo 733 126 101
číslo účtu: 212 441/0300, variabilní symbol: 111 11, specifický symbol: 111 11
www.utulek-ul.cz

Klikněte pro větší obrázekŠestiletý ALAN je velmi přátelský a hodný kříženec. Do útulku se dostal, protože jeho majitel musel do hospicu. Alan byl zvyklý v bytě, ale líbilo by se mu i v domku se zahrádkou. S bydlením v teple.

Klikněte pro větší obrázekŠTĚPÁN je kříženec jezevčíka s kokrem. Je mu asi deset let. Na jedno oko nevidí, má v něm zákal, ale příliš mu to nevadí, protože je stále vitální a veselý. Vzhledem k tomu, že jde o starého pejska se zdravotním postižením, hodí se i k virtuální adopci. Lépe by mu ale samozřejmě bylo u hodných lidí, kteří by se ho ujali a chtěli se o něj s láskou starat.

Klikněte pro větší obrázekRoční FOUSEK je veselý a hravý pes. Má rád děti, miluje procházky, lítání venku, sport. Je učenlivý a bystrý, základní povely se naučí jak nic. Fousek by se hodil jako bezva parťák a společník k aktivním lidem.

Klikněte pro větší obrázekTenhle přátelský pejsek slyší na jméno KENDY. Jsou mu asi 4 roky. Má klidnou povahu, s ostatními pejsky se neštěká a moc se těší na společnost hodného člověka. Nejvíc by se mu líbilo u domku se zahradou.

Klikněte pro větší obrázekKudrnatá DITA je asi šestiletá kříženka pudla. Je to vyrovnaná a velmi milá fenečka. Že je to chytrý a bystrý pejsek asi nemusím ani zdůrazňovat, pudlíci zkrátka takoví jsou. Kdo by chtěl Ditu, musí počítat s tím, že je to pejsek společenský, který potřebuje bydlet v bytě.

Klikněte pro větší obrázekGRÉTA je rok a půl stará kříženka německého ovčáka. Má klidnou a mírnou povahu, je velmi milá a hravá. Moc se těší do nového domova k hodným lidem. A protože je Grétka takové trochu odrostlejší štěně, základní výcvik by nebyl na škodu. Ale nebojte, poslouchá i tak. A moc dlouho neváhejte, ať vám ji někdo jiný nevyfoukne.

Klikněte pro větší obrázekOsmiletá LINDA má za sebou vskutku psí život. Byla nalezena uvázaná u kandelábru ve městě. Fenečka byla tak podvyživená a zubožená, že nebylo jisté, jestli vůbec přežije. Vše naštěstí dobře dopadlo a výborná péče (jak veterinární, tak pracovníků útulku) postavila Lindu zase na nohy. I přes to, co všechno už prožila, je však Linda vyrovnaná, i když zpočátku trochu bojácná fenečka. Tenhle pejsek potřebuje opravdu laskavé zacházení.

Klikněte pro větší obrázekKrásný pes, s krásným jménem CÉZAR. Šestiletý bígl, hodný, bezkonfliktní, s ostatními pejsky se nepere, má rád děti a dokonce i poslouchá. To je co říct, protože poslušnost zrovna nepatří k bíglím přednostem. Ale jak všichni víme, výjimky potvrzují pravidlo. No, Cézar tu čeká možná zrovna na vás.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2010
 P ST