Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázek Občanské sdružení Provázek pořádá projekt Léčivá náruč, jehož součástí je mimo jiné canisterapie pro děti z dětských domovů a kojeneckých ústavů. Cílem Klikněte pro větší obrázek těchto aktivit není pouze snížení dopadu citové deprivace na psychickou stránku dětí, ale také snaha pomoci dětem začlenit Klikněte pro větší obrázek se do společnosti, být v kontaktu s okolním světem. Protože canisterapie musí splňovat přísná opatření, co se týče nejen výběru, výcviku a vedení psa, ale také např. hygienických podmínek, spolupracuje Provázek s občanským sdružením Hafík.

S kamerou navštívíme dětský domov v Milovicích, kam za dětmi přijdou canisterapeutičtí pejsci z o.s. Hafík. Projekt Léčivá náruč je určen především Klikněte pro větší obrázek dětem, které nemohou jít do adopce nebo osvojení, a tak zůstávají v ústavní péči. Canisterapie je velmi oblíbená metoda, která podporuje spontánnost projevu u dětí, jež jsou uzavřené a nechtějí Klikněte pro větší obrázek komunikovat s okolím, dochází k odbourávání strachu a navození příjemných zážitků. Kontakt dítěte se psem rozvíjí především citové vlastnosti dětí a ulehčuje jim interakci s okolím. Canisterapeutická metoda se osvědčila nejen u dětí z dětských domovů, ale také například u dětí handicapovaných; blahodárný vliv má kontakt člověka se zvířetem i na staré lidi.

Každý, kdo má doma nějaké zvíře, ví, jak dovede procházka se psem, hra s kočkou, jízda na koni nebo pozorování rybiček v akváriu odreagovat a odvést, alespoň na chvilku, pozornost nejen od každodenních starostí, ale také od opravdu vážných problémů. Zvířata jsou prostě fajn.

Více informací na www.provazek.org.

Miniseriál o hospodářských zvířatech bude tentokrát o husách.

Nabídka pejsků bude tentokrát ze soukromého útulku v Litoměřicích.

Soukromý útulek Psí domov
Řepnice 30, Litoměřice
telefonní čísla: 416 746 104 nebo 602 893 442
číslo účtu: 174 136 370 / 0300
www.psidomov.cz

Klikněte pro větší obrázek RITA je velice pěkná kříženka NO. Je jí něco kolem pěti let. Do útulku přišla proto, že jí zemřela panička, po které dost smutní. Rita je velmi hodná, docela i poslouchá a s ostatními pejsky se nehašteří – prostě fenka do nepohody. Nejlépe by jí bylo u domku se zahradou.

Klikněte pro větší obrázek Dvouletý PUNŤA je typický voříšek. Povahu má milou, je velice kamarádský a překvapí vás i svou bystrostí. Protože je Punťa pejsek malého vzrůstu, hodil by se klidně i do rodiny, která žije v bytě. Hlavní je dobrá péče a hodně lásky.

Klikněte pro větší obrázek BAR je čistokrevný středoasijský pastevecký pes. Jsou mu asi tři roky. Do útulku se dostal po zemřelém majiteli. Bar je hodný, nekonfliktní, zvyklý v bytě, ale dobře by mu bylo i u domku se zahrádkou. Ale s bydlením uvnitř domku! Bar je společenský pes, který byl zvyklý na laskavé zacházení.

Klikněte pro větší obrázek ARA je asi rok a půl stará kříženka retrívra. Je moc hodná, ale velice temperamentní. Co byste taky čekali od skoro-štěněte? No a jinak je Arinka chytrá, bystrá a velice pozorná, takže nová panička nebo páníček v ní získají neohroženou hlídačku.

Klikněte pro větší obrázek Čtyřletý kříženec foxteriéra se jmenuje AZOREK. Umřel mu jeho milovaný páníček, a tak milý pejsek putoval do útulku. Azorek je hodný a poslušný a nechce být moc dlouho sám.

Klikněte pro větší obrázek DANEČEK je pejsek malého vzrůstu, ale statečného srdce. Strach mu nenažene ani doga! Danečkovi jsou asi dva roky, je velmi milý a hodný. Moc se těší do nového domova – a není vybíravý. Vzhledem ke svému vzrůstu mu bude dobře jak v bytě, tak v domku se zahradou. Hlavně, aby už byl s někým, kdo ho bude mít opravdu rád.

Klikněte pro větší obrázek Malá hladkosrstá jezevčička slyší na jméno ÁJA. Je jí šest let. Ája je hodná a poslušná, ale nemá ráda děti – asi s nimi nemá dobré zkušenosti. A určitě se nehodí ani do rodiny, kde už je nějaké zvíře, jiné pejsky totiž nemusí. Nejlépe by bylo Áje u staršího člověka, kterému by dělala společnost.

Klikněte pro větší obrázek ENA je krasavice. Tahle mírná, hodná bezproblémová německá ovčanda je zvyklá na nóbl život v bytě, nejraději na gaučíku. Neštěká, takže neobtěžuje sousedy, stačí ji 3x denně vyvenčit a milá Ena už pospíchá zpátky domů. Je od těžce nemocné paní, která se už o ni nemohla starat.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2010
 P ST