Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázekV předvánočním Chcete mě? vás seznámíme se ženou, která celý svůj život zasvětila pomoci zvířatům. Britka Maria Dickinová (1870–1951) je duchovní matkou celé charitativní sítě veterinárních ošetřoven, nemocnic a pojízdných ambulancí (PDSA) Klikněte pro větší obrázekv Anglii. První otevřela roku 1917. Za 2. světové války založila tzv. Dickinovu medaili pro zvířata, která projevila významnou statečnost a obětavost při plnění úkolů pro ozbrojené síly. V letech 1943–1949 byla tato medaile (známá jako zvířecí řád královny Viktorie) udělena 32 holubům, 18 psům, 3 koním a 1 kočce.

Mezi vyznamenanými je i Antis, německý ovčák Václava Bozděcha. Po boku svého pána prošel různými evropskými bojišti 2. světové války a po únorovém Klikněte pro větší obrázekkomunistickém převratu pomohl svému pánovi z Československa. Roku 2002 byli touto medailí oceněni 3 psi za práci po útocích 11. září a další 2, kteří sloužili v Jugoslávii a Iráku. V Kosovu a Afghanistánu slouží i psi AČR. Navštívili jsme je na Veterinární a výcvikové základně AČR v Grabštejně.

Čeká nás další díl miniseriálu o ochraně přírody.

Nabídka bude od Občanského sdružení Toulavé tlapky.

Telefon: 602 253 185, 776 083 090
Číslo účtu: 216 955 754 / 0300

Klikněte pro větší obrázekŽelvovinové kočce NELKE jsou asi tři roky. Zažila si zlé časy v kravíně u Nymburka. Dnes je však kastrovaná, očkovaná a v dobré kondici. Bude chvilku trvat, než si na vás zvykne a vy poznáte, že je přítulná a klidná.

Klikněte pro větší obrázekRoční mourovatá HEIROSA žije v útulku celý dosavadní život. Je tedy zvyklá na lidi, kteří mají rádi kočky a nebojí se ani hodných dětí. Je kastrovaná, očkovaná a bude dobrou společnicí další kočičce.

Klikněte pro větší obrázekRoční MŇOURA se dostala do útulku jako malinký nalezenec. Našla zde i náhradní maminku. Je velmi mazlivá, přítulná a zvyklá na ostatní kočičky. I ona je v pořádku – tedy kastrovaná a očkovaná.

Klikněte pro větší obrázekČtyřměsíční THARIKA měla špatný start do života. Dnes už je však zdravá a moc krásná. Nabízíme ji pouze do bytu a spolu s dalším koťátkem, na které je zvyklá. Je velmi přítulná a nebojí se ani pejsků.

Klikněte pro větší obrázekRoční kocour KLOBOUK pochází až ze Slovenska. Je velmi temperamentní, hravý a moc rád běhá o závod. Je zvyklý žít v bytě, ale spolu s další kočičí společnicí by zvládl i domek se zahradou. Je očkovaný a kastrovaný.

Klikněte pro větší obrázekVelký, pětiletý STROMOFOUS přišel o svou hodnou paničku. Bojí se cizích lidí, a tak hledá hodného, trpělivého člověka, který si postupně získá jeho důvěru. Kocourek je zvyklý v bytě, je očkovaný a kastrovaný.

Klikněte pro větší obrázekTříletý kocourek ZÁBLESK je také z rodu plachých zvířat, která zkušenost naučila velké opatrnosti. Není zvyklý na cizí lidi, a tak bude chvilku trvat, než vám uvěří. Žije pouze v bytě, je kastrovaný a očkovaný.

Klikněte pro větší obrázekKrásná perská kočka KIRIAN byla zachráněna z množírny zvířat. Je jí asi pět let a patří k přítulným, vděčným a bezproblémovým zvířatům. Zaslouží si klidný domov u laskavých lidí. Je kastrovaná a očkovaná.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2009
 P ST