Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

V tomto dílu představíme PRO-BIO LIGU a navštívíme dvě ekofarmy (chov krav, koz, koní a chov nosnic, prodej biovajec, pěstování zeleniny), abychom se na ekologické farmaření podívali zblízka. Nás samozřejmě budou zajímat především hospodářská zvířata a podmínky, ve kterých žijí. Nabídneme porovnání nejen s velkochovy, ale také s „neekologickými“ chovy. Ekofarmaření není však pouze o ekologickém chovu zvířat nebo pěstování zeleniny. Je to způsob života. Na jedné z farem, kde jsme natáčeli, probíhají např. pravidelné přednášky, osvětové akce, ekovýchova pro dospělé i děti. V reportáži přineseme také informace o tom, co to je „BIO“ a proč je dobré biopotraviny kupovat, a ukážeme logo, které jediné je zárukou toho, že se nám do rukou dostává skutečně biopotravina.

Klikněte pro větší obrázek Minicyklus s Věrou Brunclíkovou o výchově a soužití s pejskem bude o tom, jak si osvojit povel „zůstaň!“

Zajíček na koni pořádá v sobotu 17. 11. od 13 hodin v Galerii 14 na Černém mostě II na náměstí Plukovníka Vlčka 686 zábavné odpoledne „Svatý Martin na bílém koni“. Přijďte se svézt na poníkovi, vyhrát soutěž o nejlepší masku, zazpívat si... a podpořit dobrou věc.
web: www.zajiceknakoni.cz, telefon: 776 582 848, 777 910 549

Nabídka pejsků bez domova:
Městský útulek pro psy
Na Hrombabě, Kralupy nad Vltavou
telefon: 775 105 275 nebo 605 555 003
číslo účtu: 465 532 349 / 0800
www.utulek-kralupy.estranky.cz

Klikněte pro větší obrázek

Třináctiletá kříženka šeltie BETY je starší dáma klidné a vyrovnané povahy. Velice dobře si zvyká na nové prostředí i lidi a i přes svůj věk je stále ve výborné kondici. Páníček se o ni vzhledem ke svému věku a zdravotním obtížím už nemohl starat, a tak hledá Betynka nový domov.

Klikněte pro větší obrázek

Tříletý kříženec JONÁŠ se v útulku teprve rozkoukává. Je trochu plachý, ale podrbání za ouškem se rozhodně nebrání. Jonášek asi nemá zrovna nejlepší zkušenosti s lidmi, ale pokud mu poskytnete dostatek lásky a péče, tak vás bude zbožňovat. Je to nenáročný a nekonfliktní pejsek a bude se jistě dobře cítit jak v bytě, tak v domku se zahrádkou.

Klikněte pro větší obrázek

ŠMUDLA je kříženec německého krátkosrstého ohaře. Jsou mu 3 roky a je opravdu moc hodný. Na vodítku netahá, nepere se s ostatními psy, poslechne na přivolání a výborně se hodí k dětem. Šmudla si vysloužil své jméno pro svou povahu. Nejdřív dělá na každého „ramena“, ale to jen proto, aby zakryl svou bázlivost. Šmudlík je totiž nekonfliktní, poslušný a kamarádský. A když mu dáte jen trochu své lásky, tak on vám ji tisíckrát vrátí.

Klikněte pro větší obrázek

Devítiletý jezevčík FILDA je pejsek klidné a rozvážné povahy. Vzhledem ke svému pokročilejšímu věku není náročný na pohyb. Spokojí se s plnou miskou dobrot, pohodlným pelíškem a dostatkem lásky.

 

TERI je tříletý kříženec. Má vyrovnanou povahu a je moc poslušný. Teri se hodí pro chovatele všech věkových kategorií a stejně tak i pro úplné začátečníky. Tenhle bezproblémový pejsek už se nemůže dočkat, až si ho někdo hodný odvede domů.

Klikněte pro větší obrázek

Sedmiletý LESAN je pejsek klidné a milé povahy. Má moc rád děti, ale velmi dobře by mu bylo i ve společnosti starších lidí. S jinými psy se nepere ani neštěká, takže se s ním můžete těšit na spořádaný a klidný život.

Klikněte pro větší obrázek

SISY je sedmiměsíční fenečka. Panička jí vážně onemocněla, a tak nešťastný pejsek putoval do útulku. Je přizpůsobivá a rychle si zvyká na nové prostředí. Je vychovaná a umí chodit i na vodítku. Jestliže se rozhodnete pro Sisinku, brzy vás přesvědčí o tom, že je ten nejlepší pejsek na světě.

Klikněte pro větší obrázek

Tříletý jezevčík DYK vypadá podle vzhledu i chování na zaběhnutého pejska. Je moc milý, ale jiné pejsky nemá rád. Na nové prostředí si rychle zvyká, nechá se pohladit, nekouše, neštěká a je hned váš.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2007
 P ST 4:3