Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Litujeme, ale v současné době není pořad v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Čtyřistačtyřicátýšestý dílu pořadu "Chcete mě?" je hlavně o pomoci zvířatům. Na třech "obyčejných" případech uvidíte, že i malá pomoc může být někdy obrovská a že nejdůležitější je - chtít pomoci.

Nejdříve navštívíme družinu ve Slivenci, kde zdejší děti za pomoci svých vychovatelek pořádají jednou za rok sbírku určenou na pomoc zvířatům. Letos si vybraly ježčí útulek, kterému věnovaly více jak jedenáct tisíc korun. Sbírka probíhá tak, že děti v družině vyrábí nejrůznější výrobky, které jsou zaměřené na dané téma, k němuž se sbírka vztahuje (letos tedy ježci) a ty se pak na třídních schůzkách a besídkách prodávají za symbolické částky rodičům.

Druhá část reportáže bude patřit pejskovi, kterému je 13 let a po nezdařené operaci páteře mu ochrnuly zadní končetiny. Jeho pán se ale rozhodl svému pejskovi pomoci a z dětské sedačky mu sestavil "invalidní vozík", díky němuž se má pejsek čile k světu.

Závěr reportáže bude patřit kočičímu útulku v Radlicích, který provozuje Pražský spolek ochránců zvířat. Ten dostal od majitelky objektu, v němž po 10 let útulek pobýval, výpověď. V tomto případě byste možná právě vy mohli být těmi, kdo pomůžou, protože pracovníci spolku i kočičí obyvatelé jsou v kritické situaci, jelikož se nemají kam přestěhovat. Pomoci můžete i pejskům a kočičkám z Útulku pro opuštěná zvířata Dášenka v Lučanech nad Nisou. Prostřednictvím naší kamery si buď můžete některého ze zdejších svěřenců adoptovat anebo přispět alespoň symbolickou částkou na konto útulku, který má číslo 78-5801360287/0100. Více informací získáte také na tel. číslech 606 472 619, 483 300 208. Za všechny obyvatele útulku Dášenka vám děkujeme.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2004
 P ST
ŽánrMagazín