Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Litujeme, ale v současné době není pořad v iVysílání dostupný
Video není k dispozici
Státní veterinární správa nedávno zveřejnila fakta o desetitisících kusů skotu utýraných v loňském roce českými zemědělci - farmáři a chovateli. V údajích nejsou zahrnuta další čísla o uhynulých ovcích, kozách, koních či drůbeži. Pro ilustraci chceme v tomto vydání pořadu "Chcete mě?" blíže nahlédnout do kauzy ekologického zemědělce Zdeňka Koudely v Žítkové u Uherského Hradiště. Jeho zvířata nalezl správce konkurzní podstaty mrtvá či vyhublá a zesláblá. Podal na farmáře žalobu pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat. Přitom tento zemědělec pobíral od státu velkorysé dotace - od roku 2000 kolem pěti milionů Kč. Ptáme se tedy, proč alarmující stav na této farmě včas nezjistily odpovědné instituce - příslušná veterinární správa a KEZ - obecně prospěšná společnost, která má na starosti právě ekologické zemědělce.
Na Moravě zůstaneme i při nabídce pejsků. Navštívíme soukromý azyl Minaret v Břeclavi. Bližší informace vám budou poskytnuty na číslech: 519 340 494 a 724 231 633.
Pro vás, kteří víte, že soukromé azyly každodenně bojují o přežití, je zde i číslo účtu: 67 56 50 773/0300 ČSOB Břeclav. Děkujeme.
Stopáž14 minut
Rok výroby 2004
 P ST
ŽánrMagazín