Nahrávám video
Barvy života

6. duben 2012

Část: Kastelán Ladislav Koucký

Obsah dílu

Opat Marian Rudolf Kosík — Dlaskův statek v Dolánkách — Včelař Jan Krabec — Kurz kresby — O. p. s. GLE — Operatér Tomáš Krč — Kastelán Ladislav Koucký

Části dílu

01:39
Opat Marian Rudolf Kosík
  Na Velký pátek končí 40denní postní předvelikonoční období. Ve studiu přivítáme pana opata Mariana Rudolfa Kosíka z kláštera Nová Říše.
  08:36
  Dlaskův statek v Dolánkách
   Určitě vás zaujme pozvánka na Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova. Je typickou a vzácně dochovanou ukázkou formy pojizerského domu. Expozice přibližuje návštěvníkům tradiční lidovou kuchyni a čeká vás tady pozvánka na Velikonoce.
   14:53
   Včelař Jan Krabec
    S panem doktorem Janem Krabcem, známým včelařem ze Stříbram, a se Štěpánkou Vrátníkovou, která je učitelkou medového pečiva, si budeme povídat o výrobě a zdobení perníku.
    22:14
    Kurz kresby
     V další reportáži vás pozveme na kurz mozaiky, ale i na stále více oblíbené portrétní kresby. Za neuvěřitelně krátkou dobu se každý naučí kreslit pod vedením zkušené lektorky.
     27:15
     O. p. s. GLE
      Ve studiu přivítáme paní Michaelu Barotkovou z obecně prospěšné společnosti GLE a paní Ivanu Vodičkovou, autorku krizové karty, které se zabývají pomocí osobám ze znevýhodněných skupin zahájit podnikatelskou činnost.
      34:49
      Operatér Tomáš Krč
       Nahlédneme pod zručné ruce špičkového operatéra, docenta doktora Tomáše Krče, CSc. Dozvíme se čerstvé novinky o šetrných kloubních náhradách, ale i o tom, jak je to s výběrem materiálu, který se při operacích používá.
       41:11
       Kastelán Ladislav Koucký
        Jako vždy máme pro vás připravený Portrét zajímavé osobnosti. Strávili jsme den s Ladislavem Kouckým, bývalým kastelánem na hradě Valdštejn, kde byl celý život. A zasloužil se o jeho celkovou rekonstrukci.
        Přehrát celé video
        Stopáž52 minut
        Další díl
        13. duben 2012

        Napište nám