Moje hudba, moje rodina, moje víra, můj život. Dokument k jubileu zpěvačky, jejíž písničky těší a berou za srdce generace příznivců.

Na prahu životního jubilea potkáváme Marii Rottrovou usměvavou a optimistickou. Takovou, jak ji známe od počátku její kariéry, kterou zahájila v rodné Ostravě před více než padesáti lety. Svou nepředstíranou pozitivitou povzbuzuje a svými písněmi těší a dojímá. V očích publika charakterizuje Marii Rottrovou úsměv, klid, šarm a noblesa.

Na výsluní popularity se nikdy nedrala, nikdy jí nebylo „všude plno“. V uvolněné atmosféře konce šedesátých let jí učarovalo černošské rhythm and blues a v černé Ostravě začala na legendárních čajích o páté zpívat soul. Nejdříve amatérsky s kapelou Majestic a zanedlouho profesionálně s konkurenčním Flamingem. Zrodila se hvězda přezdívaná Lady Soul.

Srpnové události roku 1968 a následná normalizace znamenaly pro Marii Rottrovou mimo jiné i povinnost změnit repertoár. Písně angloamerické provenience musela nahradit původní česká tvorba. Marii Rottrové vynucená změna ale paradoxně prospěla a z interpretky napodobující černošské vzory se stala znamenitou popovou zpěvačkou s vlastním nezaměnitelným stylem a výrazem. Zpěvačkou, která si navíc dokáže téměř neomylně vybírat kvalitní autory, melodie a texty.

Napište nám