26 minut
Divadlo žije!

14. listopad 2017

Část: U Kočičí bažiny v Mahenově činohře v Brně

Obsah dílu

Myškin ve Zlínském divadle v režii A. Minajeva — U Kočičí bažiny v Mahenově činohře v Brně — Platonov ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti

Části dílu

00:10
Platonov ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti
  Prvotinu A. P. Čechova Platonov opatřil režisér B. Rychlík dodatkem – Ztratil Hospodin trpělivost? Ve Slováckém divadle měla inscenace premiéru v červnu a výkon Tomáše Šulaje v roli samozvaného filozofa a sžíravého kritika, vesnického učitele Michaila Platonova, přitahuje diváky i kritiky.
  09:20
  U Kočičí bažiny v Mahenově činohře v Brně
   Současná irská dramatička Marina Carr postavila do středu své hry U Kočičí bažiny Hester Swanovou. Syrový irský venkov, svatební den ve stínu temných znamení, starých pověr a kleteb – předobrazem Hester je antická Médeia a její tragický osud. Hlavní roli irské Médeiy ztvárnila v režii Martina Františáka Tereza Groszmannová.
   17:35
   Myškin ve Zlínském divadle v režii A. Minajeva
    Ve zlínském Městském divadle sáhli po jiné složité ruské duši – knížeti Myškinovi. Marek Příkazký měl v roli nezištného a láskyplného knížete, kterého bezcitné a chamtivé okolí považuje za idiota, štěstí na režijní vedení – ruský režisér a herec A. Minajev ruské duši rozumí.
    Přehrát celé video
    Stopáž26 minut
    Další díl
    28. listopad 2017

    Divadlo žije! na sociálních sítích

    Napište nám