Profil nového českého loutkářského souboru Športniki. Česká premiéra muzikálu E. Johna Aida. Rozhovor s divadelníkem, kulturním organizátorem a moderátorem pirátského vysílání stanice mluveného slova L. Čumbou. Režie J. Šmíd

Obsah dílu

Přehrát vše

Loutkářský soubor Športniki založili na začátku roku 2011 absolventi katedry alternativního a loutkového divadla DAMU. A už na podzim téhož roku získala jejich první inscenace „Back to Bullerbyn“ prestižní a jedinou českou loutkářskou cenu Erik na nejinspirativnější počin roku.

Muzikál Eltona Johna a Tima Rice inspirovaný operou Guiseppe Verdiho Aida měl premiéru na Brodwayi na jaře 2000. Dočkal se téměř 1900 repríz a hrál se nepřetržitě čtyři a půl roku. Jeho českou premiéru nyní v Hudebním divadle Karlín nastudoval americký režisér Gabriel Barre, který zde již režíroval úspěšný muzikál Carmen.

Ladislav Čumba (* 1976) vystudoval JAMU, krátce pracoval jako dramaturg v Klicperově divadle v Hradci Králové a rovněž krátce v dokumentaci Divadelního ústavu. Od roku 2007 je dramaturgem občanského sdružení Skutečnost, které organizuje kulturní akce na pomezí divadla, happeningu a také vysílání Rádia Skutečnost FM (dosah 200 m). Ladislav Čumba se aktivně účastní českého monarchistického hnutí, píše divadelní hry a operní libreta (Wittgensteinové na Kladně, Pečetní prsteny Josefa P., Dějiny konspirace, Obilní trh skladatele Ondřeje Šárka.

Získejte volné vstupenky na vybraná představení. Soutěžte na facebookovém profilu Divadlo žije.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín