Seriál, ve kterém hrají všichni čeští herci. Dnes například J. Lábus, R. Zach, E. Balzerová, I. Lupták, M. Mejzlík a další. Režie J. Brichcín

Obsah dílu

Přehrát vše

Antický hrdina Orestes se po matkovraždě, stíhán erýniemi i obcí, která žádá trest, vrací do dětství, kdy byl Orestkem. A jako správný desperát má jedinou touhu – když zemřít, tak aspoň s pořádným ohlasem a slávou. Autorskou inscenaci Jana Friče na motivy mýtů o rodu Atreovců uvádí Divadlo Na Zábradlí.

Hru Karola Sidona o jeruzalémském starožitníkovi Shapirovi, který tvrdil, že v poušti u Mrtvého moře našel tři tisíce let staré rukopisy Bible, má nově na repertoáru Divadlo Na Fidlovačce. Hlavní roli, slavnou spisovatelku, která je nucena vypořádat se s rodinnou historií, vytvořila Eliška Balzerová.

Chlubivý, prolhaný, nerozumný Žabák, nezdolný průkopník pokroku a motorismu zvlášťě, kterého v minulém století stvořil anglický spisovatel K. Graham, se vydal dobýt prkna plzeňského Divadla Alfa.

Kabaret Calembour se tentokrát inspiroval geniem loci pražského ostrova Kampa, kde se také nachází divadlo, ve kterém je „Cvidoule di campo“ k vidění.

Shakespearovu tragédii Julius Caesar režíroval v Divadle na Vinohradech jeho umělecký šéf M. Stropnický.

Čechovovy Tři sestry v režii Z. Bartoše uvedlo Západočeské divadlo v Chebu a Gogolovu komedii Revizor nastudoval v ústeckém Činoherním studiu A. Minajev.

Současný španělský text „Čistí a silní“ inspirovaný studií Michela Foucaulta v režii M. Bambuška uvádí MeetFactory.

Jak vypadá klasická commedia dell’arte v provedení loutkového divadla, můžete zjistit v hradeckém Draku v inscenaci J. Krofty Pedrolínův sen.

Získejte volné vstupenky na vybraná představení. Soutěžte na facebookovém profilu Divadlo žije.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín