Klavírista Fazil Say a jeho Istanbulská symfonie, dirigent Valerij Gergiev a London Symphony Orchestra hrají hudbu Hectora Berlioze, jazzman Antonio Sanchez představuje novou desku „New Life“ (2014)

Obsah dílu

Přehrát vše

První brněnské vydání hudebního magazínu Terra musica v roce 2014 přinese reportáž z hostování špičkových London Symphony Orchestra s dirigentskou superhvězdou Valerijem Gergievem na Mezinárodním hudebním festivalu Moravský podzim. Tématem jejich brněnského koncertu bylo dílo Francouze Hectora Berlioze.

Tureckého klavíristu Fazila Saye tentokrát představíme v roli skladatele. Filharmonie Brno nedávno nastudovala jeho první symfonii Istanbul společně s hráči na tradiční nástroje kanun, ney a původní turecké bicí nástroje. Jak se provedení zdařilo, jsme se zeptali nejen samotného autora, ale i šéfdirigenta Alexandara Markoviče.

Americký jazzový bubeník mexického původu Antonio Sanchez patří k několika vyvoleným, již mají tu čest doprovázet největší ikony jazzové hudby, jakými jsou Chick Corea nebo Pat Metheny. My jsme zastihli Sancheze, držitele čtyř cen Grammy, v brněnském klubu Metro Music Bar, kde se představil se svým kvartetem a hudbou z posledního CD „New Life“.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 ST AD HD
ŽánrHudba