26 minut
Terra musica

14. prosince 2011

Obsah dílu

M. Kožená s Collegiem 1704 — Choreograf Stephan Thoss — Rekonstrukce opery La Dafné — Nový cyklus ČT – Bravo!

Části dílu

00:25
Rekonstrukce opery La Dafné
  První opera všech dob, La Dafné z roku 1598 je nenávratně ztracena. Dochovalo se však libreto z pera Ottavia Rinucciniho, na jehož základě provedl režisér a scénograf Rocc spolu se skladateli Vítem Zouharem a Tomášem Hanzlíkem novodobou volnou rekonstrukci díla. V rubrice "Za scénou" vám proto nabídneme několik fragmentů z jejich podzimní reprízy.
  07:28
  Choreograf Stephan Thoss
   Sedmý ročník festivalu Taneční most / Tanzbrücke nabídl složený večer jednoho z nejuznávanějších německých choreografů Stephana Thosse. Jeho choreografie představila Hessenské státní divadlo z Wiesbadenu s balety Bolero Maurice Ravela a Sweet Shadow Leszeka Możdżera.
   13:48
   Kulturní nabídky
    14:52
    M. Kožená s Collegiem 1704
     V posledním letošním dílu hudebního magazínu Terra musica z Moravy jsme zavítali na koncert světově proslulé mezzosopranistky Magdaleny Kožené s Collegiem 1704 na festivalu Harmonia Moraviae 2011. Vedení orchestru se ujal vynikající italský dirigent Andrea Marcon. Jak zněla Händelova a Vivaldiho hudba v novostavbě zlínského Kongresového centra se dozvíte právě v naší rubrice "Osobnost".
     21:10
     Nový cyklus ČT – Bravo!
      Česká televize připravuje do vysílání nový cyklus komorní hudby s názvem "Bravo!". Rádi bychom vám tedy poskytli malou ochutnávku projektu, ve kterém postupně vystoupí špičkoví interpreti jako Pavel Haas Quartet, Jiří Bárta, Milan Paľa, Jana Semerádová, Peter Wagner, Martin Opršál nebo Barbara Maria Willi.
      24:34
      Gratulace a novinky
       Přehrát celé video
       Stopáž26 minut
       Další díl
       28. prosince 2011

       Terra musica na sociálních sítích

       Napište nám