27 minut
Terra musica

15. listopadu 2010

Část: Salieri v Náměšti nad Oslavou

Obsah dílu

Taneční most v Janáčkově divadle — Ondřej Štveráček Quartet — Salieri v Náměšti nad Oslavou

Části dílu

00:20
Taneční most v Janáčkově divadle
  Šestý ročník projektu Taneční most/Tanzbrücke představil na prknech Baletu Národního divadla Brno choreografie legendárních tanečních tvůrců Maria Schrödera, Uwe Scholze, Williama Forsytha. Naše reportáž proto nabídne nejen ukázky z děl německých tvůrců v podání sólistů baletu z Lipska a Berlína, ale také netradiční pojetí Stravinského baletu Petruška v interpretaci německých tanečníků a americké Danceworks Chicago Company.
  10:45
  Salieri v Náměšti nad Oslavou
   Hudební projekt Salieri v Náměšti nad Oslavou proběhl na konci září u příležitosti 260 let od narození Antonia Salieriho (1750-1825), jako připomínka vztahů tohoto skladatele s hrabětem Jindřichem Vilémem Haugwitzem. Během večerního koncertu zazněla kromě jiných Salieriho děl i skladba, která má přímý vztah k náměšťskému zámku. Gratulační kantáta byla totiž autorem přímo věnována majiteli panství. Díla byla provedena v interpretaci předních českých souborů - Ensemble Opera Diversa a The Czech Ensemble Baroque Orchestra & Choir.
   17:35
   Ondřej Štveráček Quartet
    Již celou dekádu působí na domácí jazzové scéně mladý saxofonista Ondřej Štveráček, prvotřídní sideman a také zásadní spojka mezi tuzemskými a slovenskými hudebníky. Nedávno natočil debutové CD What's Outside se svým kvartetem. Na nové desce účinkují Štveráčkovi pravidelní spoluhráči: mladý pianista Ondrej Krajňák, kontrabasista Tomáš Baroš řečený Kaštan a bubeník Marián Ševčík. Moravský křest nové nahrávky nám poskytl možnost odhalit Štveráčkovy inspirační zdroje.
    Přehrát celé video
    Stopáž27 minut
    Další díl
    22. listopadu 2010

    Terra musica na sociálních sítích

    Napište nám