27 minut
Terra musica

20. září 2010

Obsah dílu

Král Artuš Henryho Purcella — Amandine Beyer & Gli Incogniti — Mezinárodní letní škola staré hudby ve Valticích

Části dílu

00:44
Amandine Beyer & Gli Incogniti
  Nejdříve jsme se vydali do Náměšti nad Oslavou, kde festival Concentus Moraviae přivítal soubor Gli Incogniti s fenomenální houslitkou Amandine Beyer. Nenechali jsme se zmást ani zdánlivě konvenčním programem Vivaldiho slavných koncertů, které se staly v podání tohoto prvotřídního francouzského souboru jedinečnou hudební lahůdkou. Cílem souboru totiž není hrát Vivaldiho v zakletí přísné dobové interpretace, spíše se nechat vést citem a vkusem. Reportáž by se tak mohla jmenovat "Vivaldi podle Beyerové".
  07:39
  Mezinárodní letní škola staré hudby ve Valticích
   Každé léto se u nás nabízí několik možností velmi osobního setkání se starou hudbou v podobě letních kurzů staré hudby. V další reportáži jsme se proto zajeli podívat na Mezinárodní letní školu staré hudby ve Valticích a jako průvodce si zvolili ředitele těchto každoročních kurzů Marca Niubó.
   19:39
   Král Artuš Henryho Purcella
    Trojici jihomoravských prázdninových produkcí barokní hudby doplňuje Hudební festival Znojmo původním nastudováním u nás málo známé opery King Arthur Henryho Purcella. České publikum může překvapit žánr barokní semi-opery, kde se střídají hudebně dramatické a činoherní pasáže.
    Přehrát celé video
    Stopáž27 minut
    Další díl
    27. září 2010

    Terra musica na sociálních sítích

    Napište nám