Pocta učitelům hudby. Režie K. Hager

Obsah dílu

Přehrát vše

Klavírní pedagožka Taťána Vejvodová byla za svou pedagogickou práci s dětmi oceněna cenou Ministerstva školství pro nejúspěšnějšího českého pedagoga. Její žáci pravidelně sklízejí úspěchy na řadě klavírních soutěží v Česku i zahraničí. Mezi nimi najdeme i dvanáctiletého Jana Čmejlu, který uspěl v obrovské konkurenci dětských klavíristů z celého světa při selekci na prestižní workshop světoznámého klavíristy Lang Langa. V dubnu 2016 si Čmejla dokonce zahrál v Obecním domě se Symfonickým orchestrem hl. města Prahy FOK.

Houslista a pedagog Jiří Fišer letos slaví 60. narozeniny. Tento uznávaný pedagog, jenž působí zároveň na Pražské konzervatoři a Gymnáziu a Hudební škole hl. města Prahy, vychoval již celou řadu vynikajících houslistů, kteří se dokázali prosadit doma i v zahraničí. Mezi jeho žáky patří i houslista Jan Mráček, jenž se stal v r. 2010 nejmladším laureátem Pražského jara a v r. 2014 získal první místo ve významné Mezinárodní houslové soutěži Fritze Kreislera ve Vídni.

Mirko Škampa vyučuje hru na violoncello již více než neuvěřitelných šedesát let. Za celoživotní tvůrčí pedagogickou činnost získal od Ministerstva školství Medaili I. stupně. Tento zcela výjimečný pedagog vychoval několik generací předních českých violoncellistů, inspiroval celou řadu významných dirigentů (Ondřej Kukal, Jakub Hrůša) a hudebníků, kteří působili v jeho Pražském studentském orchestru. Mezi bývalé žáky Mirka Škampy patří též skvělí violoncellisté jako Jiří Bárta, Tomáš Jamník, Václav Petr a Jan Holeňa, kteří mu společně s Martinem Škampou zahráli skladbu Ondřeje Kukala Largo a Passacaglia op. 27 pro pět violoncell, jež byla napsána jako dárek k 80. narozeninám Mirka Škampy.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD
ŽánrHudba