27 minut
Terra musica

12. dubna 2016

Obsah dílu

Sněhová královna — Sopranistka Lucie Silkenová — Czech Brass

Části dílu

00:46
Sněhová královna
  Inscenace baletu Sněhová královna, inspirovaná pohádkou Hanse Christiana Andersena, vznikla na hudbu, kterou Sergej Prokofjev napsal původně pro zcela jiný balet – pro Kamenný kvítek. Kompozice vznikala na začátku padesátých let dvacátého století, v dobách nejtvrdších stalinistických represí. O více než půl století později významný anglický choreograf Michael Corder spojil právě tuto Prokofjevovu hudbu s příběhem Andersenovy Sněhové královny a celý balet postavil na tělo tehdejší primabaleríně Anglického národního baletu Darie Klimentové. A na počátku března měl balet v Národním divadle svou českou premiéru.
  08:58
  Czech Brass
   Další část pořadu bude patřit vynikajícímu žesťovému souboru Czech Brass a jeho vystoupení na festivalu Smetanovské dny v Plzni. Pro tento ansámbl vznikají původní originální aranže a úpravy, při jejichž poslechu máte pocit, že se jedná spíše o hráče popu nebo jazzu. Zazní pestrý kaleidoskop ze skladeb mistrů klasické hudby, jako je například Bach, Bizet a Charpentier, ale i směs amerických a francouzských filmových melodií. Hlavní postavou tohoto ansámblu je trumpetista Marek Zvolánek, který v dokonalé symbióze s ostatními členy souboru vytváří nezapomenutelný hudební projev.
   13:48
   Sopranistka Lucie Silkenová
    Lucie Silkenová je mladá, úspěšná česká sopranistka, která bez problému překračuje žánrové hranice mezi operou a muzikálem. Absolvovala pražskou AMU ve třídě Ivana Kusnjera a rovněž mistrovské kurzy v Anglii, Španělsku, Německu a Rakousku. Má řadu cen ze světových soutěží a představila se na festivalech Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Janáčkův Máj a na festivalu Mahler Jihlava. Spolupracovala s BBC Symphony Orchestra, Budapest Festival Orchestra a symfonickým orchestrem v Sao Paulu. Od roku 2010 pravidelně hostuje v pražském Národním divadle, vystupovala rovněž v operních domech v Liberci, Plzni a Ostravě. Lucie Silkenová sklidila v lednu 2016 obrovský úspěch jako představitelka hlavní role v nastudování opery Leoše Janáčka Příhody lišky Bystroušky, uvedeném v turínském Teatro Regio.
    Přehrát celé video
    Stopáž26 minut
    Další díl
    26. dubna 2016

    Přehled dílů

    168 dostupných

    Terra musica na sociálních sítích

    Napište nám