Festival Eduarda Nápravníka – Rodina Klánských – Houslová soutěž Josefa Micky

Obsah dílu

Přehrát vše

Mezinárodní hudební festival Eduarda Nápravníka představuje nejen hudbu u nás málo známého, vynikajícího, v carském Rusku působícího skladatele a dirigenta, ale i řadu významných interpretů z Čech i zahraničí. V programu mimo jiné zazněla i světová premiéra skladby Lukáše Sommera Saxofontána – concertino pro Felixe Slováčka a jeho syna.

Z festivalu se přesuneme na hudební soutěž, konkrétně na další ročník Mezinárodní houslové soutěže Josefa Micky, která se uskutečnila v Gymnáziu Jana Nerudy pod záštitou houslového virtuosa Václava Hudečka. Soutěže se letos účastnilo čtyřicet pět mladých houslistů od sedmi do šestnácti let a vítězové předvedli své umění na závěrečném slavnostním koncertu. Vybraní interpreti se pak účastní Mistrovských kurzů Václava Hudečka a dostanou příležitost vystoupit v Českém rozhlase.

Vedle vnuka Josefa Micky, Ondřeje Lébra, který je ředitelem soutěže, se na organizaci a korepetici podílejí i Taťána Klánská a Lukáš Klánský. Na závěr dubnového vydání představíme právě totiž rodinu Klánských a jejich vynikající hudební i pedagogické aktivity.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD
ŽánrHudba