Loučení Darii Klimentové. Režie M. Kubala

Primabalerína Daria Klimentová ohlásila ukončení aktivní kariéry a pro své fanoušky připravila sérii rozlučkových vystoupení, jejichž atmosféru přiblížíme.

Podíváme se do londýnské Royal Albert Hall, kde se v červnu letošního roku Daria před zraky 6000 diváků stala naposledy Julií, připomeneme květnové galapředstavení ve Státní opeře Praha, které se odehrálo pod názvem: „Daria Klimentová – Děkuji“. Tento večer tančila Daria se svým stálým baletním partnerem Vadimem Muntagirovem.

Na festivalu Prague PROMS se Daria setkala s dirigentem Liborem Peškem a tančila opět se svým partnerem za doprovodu Českého národního symfonického orchestru.

Navštívíme také „International Ballet Masterclassis“, které se konaly, již po jedenácté, v areálu pražského Anenského kláštera. Daria Klimentová je organizátorkou a zároveň jednou z vyučujících.

V listopadovém vydání se také dozvíme, jaké plány do budoucnosti má, dnes již bývalá, primabalerína Anglického národního baletu. Již během září začíná totiž vyučovat na prestižní britské Královské baletní akademii.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST AD
ŽánrHudba