Echo Pražského jara 2014

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Nejzajímavější okamžiky, rozhovory a postřehy z 69. ročníku mezinárodního hudebního festivalu

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • Jaro praží klasiku. Zvláště českou

  12. 5. 2014

  Praha - Přes pět desítek koncertů symfonických i komorních těles, písňových i klavírních recitálů a operních představení najdou posluchači v programu 69. ročníku Pražského jara. Mezinárodní hudební festival zahájí 12. května cyklus šesti symfonických básní Má vlast. Zaposlouchat se do Smetanovy hudby budou moci lidé v přímém přenosu na ČT art, Českém rozhlasu a také v televizích dalších 26 zemí po celém světě.

 • Pražské jaro hezky česky

  6. 5. 2014

  Praha - Šest skladeb českých autorů ve světové premiéře zazní na 69. ročníku festivalu Pražské jaro. Česká hudba je pilířem letošního programu. Mezinárodní hudbení přehlídku zahájí tradičně 12. května, tedy v den výročí úmrtí Bedřicha Smetany, jeho cyklus symfonických básní Má vlast. 

 • Nedočkavci berou lístky na Pražské jaro útokem

  17. 3. 2014

  Praha - Festival Pražské jaro, jehož 69. ročník zahájí 12. května Má vlast v podání České filharmonie pod vedením Jiřího Bělohlávka, nabízí 53 koncertů, přičemž na desítku z nich je v tuto chvíli zcela vyprodáno. Kvůli velkému zájmu bude mít zahajovací koncert místo obvyklé jedné hned dvě reprízy.

 • Pražské jaro vneslo slunce do svých příprav

  5. 12. 2013

  Praha - Hudební prolog festivalu klasické hudby Pražské jaro, jehož 69. ročník 12. května příštího roku ve Smetanově síni pražského Obecním domu zahájí Smetanova Má vlast v podání České filharmonie pod vedením Jiřího Bělohlávka, nabídne 24. března v Obecním domě v Praze vystoupení Sanfranciského symfonického orchestru s šéfdirigentem Michaelem Tilsonem Thomasem. Lístky na festival mohou zájemci zakoupit již od 12. prosince.

Stopáž: 5 minut – Rok výroby: 2014 – P
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje
Související pořady
Rok české hudby 2014