Podle hraného seriálu Proč bychom se netopili napsali spoluscénáristé Zdeněk Šmíd a Miroslav Adamec také knihu, která vychází ze scénářů a vypráví příběhy vodácké party tak, jak ji můžete vidět na obrazovkách.

Zdeněk Šmíd, Miroslav Adamec

Klikněte pro větší obrázek
VOLEJEM I PEŘEJEMI
podle televizního seriálu PROČ BYCHOM SE NETOPILI

Přivedla je na řeku náhoda, či osud? Ještě nedávno se neznali, teď společně sedají do kánoí. Mužný Křižák, nejkrásnější dívka českých vod Dana, neúnavný organizátor Keny, majetnický Sumec, Lída – děvče krev a mlíko, křehká Lucie, pomalý Otouš a další. Některé posádky sváže řeka na celý život, jiné rozdělí.

Zážitky z plavby, z večerů při kytaře, z vodáckých hospod jsou dramatické i humorné, přinášejí radost i slzy, ale hlavně – baví a dojímají čtenáře knih Zdeňka Šmída už více než dvě desetiletí. Bylo jenom otázkou času, kdy z vděčných situací, nových příhod a tradičně vtipných glos vodáckého života vznikne televizní seriál.

ISBN 978-80-7404-017-7

Vázaná, 145 x 205, 280 stran

Vydává Edice České televize 13. 2. 2009

Jak probíhal křest knihy Volejem a peřejemi v pražském knihukupectví Kanzelsberger ve středu 18. února 2009, se můžete podívat prostřednictvím krátké reportáže vysílané v pořadu Knižní svět.