Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

V dnešním díle se budeme věnovat pěstování peckovin i výsevu salátu, představíme si sněžnou růži, řekneme si, jak zdravě snídat, ukážeme si, jaký je vhodný podklad pro podlahu i jak bojovat s plísní ve zdech, a přineseme inspiraci, jak trávit volný čas s domácím mazlíčkem.


Vše pro zahradu

Pěstování peckovin

Malým pěstitelům se při stále se zvyšujících cenách vyplatí pěstovat ovoce. Aby pěstování bylo úspěšné, je třeba ctít určité postupy. Obzvláště meruňky a peckoviny vyžadují průběžnou péči od výsadby až po dospělost pěstovaných stromů.


Dům, byt, chata, chalupa

Plíseň ve zdech

Pokud se v bytě nebo domě objeví plíseň, může se z toho stát nepříjemný nejen optický problém. Spory plísně jsou totiž škodlivé pro naše zdraví.


Vše pro zahradu

Výsev salátů

Salát je přímo určený pro domácí pěstování. Klíčí i roste rychle a čerstvě sklizený je nejchutnější. Můžete vybírat z řady typů a odrůd a pěstovat saláty od jara do podzimu.


Uvařte si podle nás

Vydatná snídaně

Kolikrát jste už slyšeli, že snídaně je základem dne a že by měla být vydatná? Řada lidí si ale pod tímto pojmem představí tučné nebo sladké. Dnes si ukážeme, že vydatná snídaně může být nejen chutná, ale i zdravá.

Jak stavět

Suchá podlaha

Každá nášlapná vrstva, ať je to koberec, dlažba, nebo dřevěná plovoucí podlaha, potřebuje mít vhodný podklad neboli hrubou podlahu. Tuto podlahu lze provést mokrou nebo suchou cestou.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Čemeřice

Rozkvétá velmi časně zjara a mnohdy svými květy zdobí zahradu už v zimě. Proto se jí také říká sněžná nebo vánoční růže. Dana Makrlíková vám ji představí.


Máme rádi zvířata

Dog dancing

Máte rádi tanec i psy? V naší reportáži uvidíte, že je možné tyto záliby spojit dohromady.


Vše pro zahradu

Řezné rány u ovocných dřevin

V poslední reportáži se dozvíte, proč je důležitá zvýšená péče o řezné rány u ovocných dřevin.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD