Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Dnes si provoníme předvánočně byt úklidem i pečením, připomeneme a ukážeme zvyky a tradice, které se váží k adventnímu času, vyrobíme si vánoční dekorace z pedigu, představíme velkoformátové obklady stěn, zorientujeme se v nabídce vysavačů a prozradíme, co je zapotřebí vědět, pokud se chcete pustit do chovu oslů.


Nápady pro šikovné ruce

Vůně domova

Prvním krokem k voňavým Vánocům je pořádný úklid. Ekologické čisticí prostředky si můžete vyrobit sami a navonět si je oblíbenou vůní. Připravíme si navíc osvěžovač vzduchu a pot-pourri, nádobu obsahující směs sušených rostlin a koření.


Dům, byt, chata, chalupa

Vysavače

Historie vysavačů sahá více než sto let do minulosti. Za tu dobu prodělaly dlouhý vývoj. Trh je dnes doslova zavalen různými modely vysavačů, ale jak vybrat ten správný? Jaké jeho vlastnosti jsou klíčové?


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Zahradnické chyby

Pokud dlouhodobě nejste spokojeni se svou zahradou, je načase naplánovat její rekonstrukci. Přes zimu můžete vše detailně promyslet a na jaře se do proměny pustit.


Dům, byt, chata, chalupa

Advent a jeho zvyky

Advent je začátkem liturgického či církevního roku. V křesťanských zemích se udržuje zhruba od 6. století. Jaké zvyky a tradice jsou spjaty s časem očekávání Kristova příchodu na svět, a kam sahá jejich původ, uvidíte v naší reportáži.


Dům, byt, chata, chalupa

Barevná stěna

Tradičními materiály na zdi v koupelnách a v kuchyních jsou keramické obkladačky. V dnešní době ale nacházejí uplatnění i modernější technologie a materiály jako například barevné velkoformátové obklady.


Nápady pro šikovné ruce

Vánoční dekorace z pedigu

Pedig je přírodní materiál, který se dováží z tropů jihovýchodní Asie. Z tohoto materiálu se dají vyrobit nejrozmanitější předměty. My si dnes výrobu některých dekorací ukážeme.


Máme rádi zvířata

Chov oslů

Říká se, že osli jsou chytřejší než koně, ale také, že jsou tvrdohlaví. Když usoudí, že požadavek člověka není rozumný, odmítnou ho. Osel je ale zvíře, které se dá naučit mnohému. Kdyby tomu tak nebylo, jistě by nebyl po tisíce let využíván jako domácí zvíře.


Uvařte si podle nás

Vůně pečení

Provonět byt a navodit atmosféru Vánoc, to dokáže vánoční cukroví, které se zrovna peče v troubě. Připomeneme si některé tradiční staročeské recepty, například Masarykovo cukroví – je vynikající a jeho příprava je jednoduchá.

Stopáž51 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD