Tamtam

29. květen 2015

Obsah dílu

Dětské dny na Troskách — Bitva U Lipan — Ke všem čertům — Antický festival — Ratolest Fest — Víkend plný buchet na Kašperku — Zámek Plumlov — Pohádkové Hrusice a Cesta kocoura Mikeše — Den Bystrce — Stroj času — Týden čtení dětem v ČR — Soutěž — Rekapitulace

Části dílu

01:08
Dětské dny na Troskách
  Historie zábavná i záhadná na vás dýchne na hradě Trosky. Nejrůznější středověká řemesla, trhovce, kejklíře, sokolníky i hradní trubadůry potkáte na dětských dnech. A že se na řemesla a zručnosti nebudete jenom koukat, vyzkoušet si budete moci lukostřelbu nebo se vydat na cestu za poznáním vzácných kamenů a drahokamů!
  02:26
  Bitva U Lipan
   Zažijte slavnou bitvu na Lipské hoře na vlastní kůži. Strhující bitva se odehraje v sobotu v 16 hodin. Ještě před bitvou nebude chybět historický program, který začne v 11 hodin. Nakoupíte a pokocháte se na tržišti, můžete se vydat na komentované prohlídky dobových vojenských ležení a do tance vám zahraje dobová hudba. Připraveny jsou ukázky sokolnictví i projížďky na koních.
   03:22
   Ke všem čertům
    Bojíte se čertů? Tak překonejte strach a vydejte se s námi za čertovsky veselými loutkami. Divadelní kulisy a rekvizity s pekelnou tematikou potěší všechny pohádkové nadšence. Loutková divadelní představení patřila od 19. stolení k oblíbené zábavě dětí i dospělých. Výstava představí čerty malé, velké, s kopyty či bez, obyčejné chlupaté i čertiska vyšňořená jako pravá knížata pekelná. Výstavu najdete v hornické chalupě.
    06:37
    Antický festival
     Vraťte se s námi v čase až do dávné antiky. Na Antickém festivalu si budete moci vyzkoušet, co obnášel těžký výcvik římského legionáře pod nelítostnou holí tvrdého centuriona nebo jak se střílí z katapultu! Obléknout si výzbroj římského legionáře či barbarského válečníka – to je snem nejednoho kluka i tatínka. A pro zvědavce nebudou chybět starověká řemesla, prohlídka areálu skanzenu Curia Vitkov. A na závěr třešnička na dortu v podobě ukázek různých forem boje ve starověku.
     07:38
     Ratolest Fest
      Hledáte zajímavý kroužek pro své dítě? Rádi byste vyzkoušeli, co by mu sedlo a bavilo ho? Na Rašínově nábřeží budete moci navštívit stanoviště sportovních oddílů, táborů, školek, kroužků a mnoha nadšenců, kteří se věnují práci s dětmi. Chybět nebude dětská móda, připraveno bude hřiště i hračky či výukové pomůcky pro děti. A pro malé i velké umělce jsou připraveny výtvarné, hudební a pohybové dílny.
      08:32
      Víkend plný buchet na Kašperku
       Navrhnout, jak by měl vypadat hrad? To je něco, co si můžete vyzkoušet na hradu Kašperk. V průběhu prohlídky hradu budete moci tvořit za pomoci průvodce návrh stavby nového hradu. Pracuje se v týmech v cca 5 lidech a autoři nejlepšího návrhu vyhrají sladkou buchtu. Speciální prohlídky probíhají v sobotu i nedělí od 13. hod. A kromě toho si na nádvoří hradu budou moci zájemci vyrobit ve formě vlastní cihlu - buchtu, udělat na ní svou značku, vyfotit se s ní a získat odměnu - buchtu (s tvarohem, s mákem, s povidly). Prostě sladký stavební den na hradě!
       09:25
       Zámek Plumlov
        Na úpatí Drahanské vrchoviny objevíte zámek Plumlov, kam vede pěší stezka i cyklostezka kolem přehrady. Na zámku objevíte výstavu nejrůznějších klavírů, svatebních šatů a také pohádkové sklepy. Těšit se můžete na příběhy a báje o Plumlově a jeho okolí a od června bude přístupná i historická mučírna! A kdo by rád trochu adrenalinu, může se po předem domluvené objednávce vydat po dosud nepřístupných prostorách pátého a šestého podlaží!
        13:25
        Pohádkové Hrusice a Cesta kocoura Mikeše
         Vydejte se na komentované vycházky po Hrusicích a okolí, při kterých poznáte místa známá z knížek a obrázků Josefa Lady. Po cestě nebudou chybět ani různé soutěže a překvapení. Celým dopolednem vás budou provázet pohádková představení Kočovného divadla. Po obědě můžete dojít pěšky do nedalekých Mnichovic, kde se až do večera koná Mnichovické kramaření.
         14:04
         Den Bystrce
          Tam kde jsou klauni, tam je zábava a že jich tuto sobotu na akci Den Bystrce bude! Kromě legračních scének jsou připraveny soutěže, hry, společné tancování, nechybí ani skákací atrakce či zvířátka ze zoo či ukázka výcviku služebních psů! A pozor – zájemci se můžou pokusit o vytvoření světového rekordu v kreslení na papírové čepice. Svou práci vám představí také policie a hasiči. Vyzkoušíte si jízdu zručnosti, seznámíte se s prací pyrotechniků a ti starší si můžou vyzkoušet i paintball.
          14:50
          Stroj času
           Vyzkoušejte si na vlastní kůži cestu časem. Cestováním evropskou historií zjistíte, co bylo pro danou dobu typické a čím se lidé zabývali. Stačí nastoupit do „stroje času“, a ten vás přenese, kam si zvolíte: pravěk, Keltové, antický Řím, středověk, renesance a 19. a 20. století. Létat časem můžete libovolně, tam a zpátky. Kapitánem stroje času se může stát každý, kdo dosáhne na ovládací panel.
           17:14
           Týden čtení dětem v ČR
            Ten kdo si čte nebo poslouchá, nezlobí a rozvíjí svou fantazii. Na filmovém festivalu ve Zlíně si můžete rovněž užít Týden čtení dětem, proběhne od 1. do 7. června 2015 v městech a obcích v celé České republice. Slavnostní zahájení akce bude 30. května v 17 hodin ve Zlínském klubu 204. Bude se hrát, zpívat a hlavně číst. Číst vám budou známé osobnosti, kterých hlasy znáte ze spousty pohádek: Zuzana Bydžovská, Martha Issová i Lukáš Příkazký.
            18:04
            Soutěž
             18:45
             Rekapitulace
              Přehrát celé video
              Stopáž21 minut
              Další díl
              5. červen 2015

              Přehled dílů

              564 dostupných
              Stopáž21 minut

              18. březen

              Krakonošovi lyžníci v Malé Úpě — Za luskouny do Indonéské džungle — Armádní muzeum — Antické báje a mýty na hradě Šternberk — Zvídálkové, vzhůru do muzea! — Na výlet do vesmíru — Film Legends — Mint Market — Tvořivá Olomouc — Archeologie z nebe — Vítání jara – Jaro, kde jsi? — Karlovarský KnihoTrh pro Nelinku — Soutěž — Rekapitulace

              18. 3. 2023 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              11. březen

              Mistrovství ČR v králičím hopu — Párty pro děti ve stylu Tlapkové patroly — Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově — U babičky v paneláku — Cesta do pravěku — Sobotní program v hvězdárně v Hradci Králové — Včelí stezka v Majalandu — Festival KUK — Festival MimiArt — Loutkářské umění — Pohádkové čtení na schodech — Soutěž — Rekapitulace

              11. 3. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              4. březen

              DinoExpedice v Českých Budějovicích — AIMTEC Hackathon – Young Hackers — Retrogaming v Tišnově — Karlínské polívkování — Festival Tajemství zaniklých řemesel — Laboratorium a Aristokracie: začátek konce na zámku ve Veltrusech — Výstava kamélií — Knižní festival v Ostravě — Bitva u Jankova — Orli na válečném nebi — Záhady hlavolamu na zámku v Bruntále — Soutěž — Rekapitulace

              4. 3. 2023 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              25. únor

              Putovní výstava IQ play — Plzeň – vyhánění zimy — Síň slávy českého hokeje v Galerii Harfa v Praze — Po cestách legend — Masopust v Klecanech, v Brně i na Vísecké rychtě v Kravařích — Únorové tradice na lázeňské kolonádě v Mariánských Lázních — Řemeslná textilní dílna v Městském muzeu v Ústí nad Orlicí — Modelfest Ostrava — Klub železničních modelářů v Roztokách u Prahy — Zimní prohlídka Sázavského kláštera — Mumraj neboli velký maškarní bál v pražské Chvalské tvrzi a Karneval v Riu v Domě dětí a mládeže Ulita na Praze 3 — Soutěž — Rekapitulace

              25. 2. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              18. únor

              Masopust v Hornickém muzeu Příbram — Masopustní hostina v Zooparku Zájezd — Muzeum řemesel — Lyžníci 2023 ve Smržovce — Pašeráckej vejkend v Rokytnici nad Jizerou — Stačí trocha fantazie — Interaktivní prohlídky broumovského skriptoria — Papírové Království 2023 — Festivaly Cyklocestování, cykloexpedice, cestopisné besedy — Gočárova galerie — Elvis na Kopřivné — Soutěž — Rekapitulace

              18. 2. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              11. únor

              Rychlovka na Karlově mostě a bojovka na Kampě — Noční šipkovaná — Já, upír, přistání povoluji — Masopust v Roztokách — Hanácké masopust — Valentýn v ZOO aneb Zvířecí lásky — Kde jste je viděli naposledy? — Zahradní tvoření — Čokoládový festival — Muzeum městské hromadné dopravy — Pošli to dál — Soutěž — Rekapitulace

              11. 2. 2023 na ČT :D

              Napište nám