21 minut
Tamtam

5. června 2015

Obsah dílu

Večerníček na cestách — Dětský den na zámku Vizovice — Pohádková chalupa — Příběh potravin — Cyklomaraton — Pusť Kačku — Zoo Děčín — Nechte maličkých přijíti ke mně… — Slavnosti města Šumperka — Železniční den a oslavy Klubu železničních cestovatelů — Pevnost poznání — Soutěž + Večerníčkova výstava — Rekapitulace

Části dílu

02:05
Večerníček na cestách
  Večerníček slaví 50. narozeniny, a proto, že to chce pořádně oslavit se všemi svými příznivci, vyráží na cesty! Po celém Česku jsou připraveny akce s celodenním programem. Děti si užijí spoustu zábavy, potkají oblíbené postavičky z pohádek a všichni si odpočinou u projekcí Večerníčků.
  03:09
  Dětský den na zámku Vizovice
   V krásném i trochu tajuplném vizovickém zámku pro vás připravili pohádkové prohlídky! Koho tam potkáte? Princezny i strašidla, které pro vás sehrají napínavé divadlo. Těšit se můžete i na příběh o kouzelníkovi, který kdysi zaklel celý zámek.
   03:53
   Pohádková chalupa
    Byla jednou jedna pohádková chalupa, kde se zabydleli šumavští skřítci a pohádkové bytosti. Nejraději mají návštěvy dětí, proto se vás už nemůžou dočkat! Ale pozor, žijí zde i čertovský čerti a veselí vodníci. Vedle chaloupky stojí pohádkový les a v něm najdete šumavský zlatý důl, vodnický svět, poustevnu skřítka Šumavouse, ale hlavně vílu Šumavu!
    06:52
    Příběh potravin
     Vydejte se na naučnou stezku, která vám rozpoví nejen zajímavý příběh potravin, ale také vás seznámí se zvířátky, bez kterých by to prostě nešlo. Vyzkoušíte si dojení kravičky, objevíte tajemství výroby medu ve včelařském koutku a zahopsáte si s králíčky v jejich doupěti. A své kuchařské umění si otestujete v pečení chleba.
     07:34
     Cyklomaraton
      I letos se můžete těšit na cyklomaraton pro dospělé i pro děti. Na dospělé čeká trasa kolem Boleveckých rybníků, Arboreta Sofronka, muzea letadel Air Park a dále až k Hromnickému jezírku. Pro děti jsou připraveny nenáročné trasy v okolí startu i cíle a k tomu ještě dárek a sladkost na posílnění. Připravena je i cyklojízda rodičů s dětmi - nesoutěžní projížďka na kole v okolí Chlumu v délce 4 km. Startovat můžete na kole, tříkolce, odrážedle, v sedačce nebo i v přípojném vozíku za vaším bicyklem.
      08:12
      Pusť Kačku
       Kachny, připravte se, v neděli na vás čeká charitativní závod! Také byste se rádi zapojili? Stačí si koupit jednu či více gumových kachen. Všechny penízky z prodeje poputují na pomoc postiženým dětem. Kromě samotného závodu na vás čeká od 14 hodin program jako interaktivní hry, rozjížďky a finále velkých kaček, závod malých kaček a vyhlášení výsledků závodů. Chybět nebude pohádka Otesánek, kreativní dílny či ukázky záchrany a první pomoci u vody.
       08:59
       Zoo Děčín
        Zveme vás do děčínské zoo, ve které mají pro vás několik novinek! Kromě největší atrakce, medvědů Grizzly, se můžete těšit na nově narozené mládě oslíka domácího a také na klokaní mládě, které už není maminčiným mazánkem, protože vyskočilo z vaku a vesele si poskakuje ve výběhu.
        11:41
        Nechte maličkých přijíti ke mně…
         Jak vypadala svatá Barbora, Štefan a další lidé, kteří konali dobré skutky a byli prohlášeni za svaté? Výstava v Mázhausu Novoměstské radnice vám odpoví a navíc vás nechá na obrázky i sáhnout. Výstava dřevěných reliéfů je totiž speciálně určena také pro nevidomé děti. Díky tvarovanému obrazu si tak budou moci pomoci hmatu představit, jak svatí vypadali.
         12:23
         Slavnosti města Šumperka
          Šumperk se přenese do středověku a připomene si tzv. Šumperský sněm z r. 1490. A že se bude na co dívat! Vzduchem budou létat výstřely ze středověkých palných zbraní, těšit se můžete na odvážná i veselá šermířská představení či ukázku husitského válečnictví na počest odkazu mistra Jana Husa.
          13:27
          Železniční den a oslavy Klubu železničních cestovatelů
           V průběhu soboty, kdy se slaví železniční den na hlavním nádraží v Lovosicích, si budete moci prohlédnout nebo se svézt historickými motorovými vlaky, navštívit expozici věnovanou 30 letům Klubu železničních cestovatelů, či se jen občerstvit na 4. nástupišti v barovém voze.
           14:14
           Pevnost poznání
            Zábavný svět vědy a techniky otevírá své brány už i v Olomouci. Digitální planetárium vám odhalí záhady vesmíru, vstoupíte do laboratoří a stanete se skutečným vědcem! Během průletu kosmem poznáte hvězdy a celé planety a seznámíte se s nejrůznějšími astronomickými jevy. A mějte oči na stopkách, protože můžete navštívit unikátní model oční bulvy. Poznáte stavbu oka a vyzkoušíte si, jaké to je vidět svět očima mouchy nebo vážky.
            17:06
            Soutěž + Večerníčkova výstava
             Nahlédněte do říše večerníčků – zveme vás na výstavu „Večerníček slaví 50 let“,na které se setkáte s tím nejzajímavějším, co pohádky na dobrou noc za posledních padesát let nabídly.
             18:28
             Rekapitulace
              Přehrát celé video
              Stopáž20 minut
              Další díl
              12. června 2015

              Přehled dílů

              652 dostupných
              Stopáž20 minut

              13. července

              13. 7. 2024 na ČT :D
              Stopáž4 minuty

              Tamtam plus

              Rožmitál pod Třemšínem

              12. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž20 minut

              6. července

              Downhill Cup — Stůj, nebo střelím! — České mozky léčí svět — Ve znamení kalicha — Slavnosti Pernštejn — Tim Burton – Návraty v Obecním domě — Zvonečkový jarmark — Dětské prohlídky na Duchcově — Výstava bonsají Libochovice — Skanzen Zubrnice — Folk festival Dambořice — Soutěž — Rekapitulace

              6. 7. 2024 na ČT :D
              Stopáž3 minuty

              Tamtam plus

              Les u Humpolce

              5. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž20 minut

              29. června

              Historický den na hradě Šternberk — Hosínské zvonění — České muzeum stříbra — Býčí skála — Dravci přilétají aneb sokolníci na hradě Hukvaldy — Den pozemního vojska - BAHNA — Podlipanské muzeum v Českém Brodě — Slavnosti Pernštejnského panství — Římané a Kelti na Chalupské Štěpánce — Zoo Liberec — Klášter Sázava - prohlídka a tvoření — Soutěž — Rekapitulace

              29. 6. 2024 na ČT :D
              Stopáž4 minuty

              Tamtam plus

              Muzeum Vysočiny Jihlava

              28. 6. 2024 na ČT1
              Stopáž21 minut

              22. června

              9. narozeniny Zoo Tábor — Běh pro Jedličku — IQ Park Liberec — Den pro včely — Letecký den v Žamberku — Paddle Fest Jizera — Zámek Mníšek pod Brdy — Slavnost královny Johanky — Evropský šampionát vozítek s pedály — Zoopark Zájezd — Letní scény Prahy 10 — Soutěž — Rekapitulace

              22. 6. 2024 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              15. června

              Světový Den větru - Den otevřených dveří větrných elektráren a větrných mlýnů — Historical Airshow 2024 — Botanická zahrada Liberec — Historická slavnost Barchan — Den malých záchranářů — Dopravní nostalgie a DOD ve Slatině — Ševci - výstava v žebráckém muzeu — Pochod švihlé chůze v Týně nad Vltavou — Sportovní den ve vile Stiassni — Tělo v těle — Pražská muzejní noc — Soutěž — Rekapitulace

              15. 6. 2024 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              8. června

              600. výročí bitvy u Malešova — Keltský dětský den v Zemi Keltů — Muzeum lidových staveb v Kouřimi — Vybarvený běh v Kroměříži — Festival Dotkni se Písku — Festival Doteky v Horním Maršově — Včelí svět v Hulicích — Den stromů na hradě Lukov — Přehlídka filmů Okna do světa — Vietnam blízký a vzdálený — Nepřítel naslouchá v Areálu čs. opevnění v Šatově — Soutěž — Rekapitulace

              8. 6. 2024 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              1. června

              Den dětí na Zubačce — Jízdy důlním vláčkem Kateřina v rezervaci SOOS — Pradědečkův traktor — Muzeum techniky Sokolov — Den dětí v Safari parku / S vysloužilcem do zoo — Dětský den na dostizích ve Velké Chuchli — Muzeum Boženy Němcové — Pohádkový les — Den dětí v Zoo Ostrava — Areál Žireč - Cyklomuzeum a Bylinková zahrada — Hradní hrátky — Soutěž — Rekapitulace

              1. 6. 2024 na ČT :D

              Napište nám