21 minut
Tamtam

29. května 2015

Část: Soutěž

Obsah dílu

Dětské dny na Troskách — Bitva U Lipan — Ke všem čertům — Antický festival — Ratolest Fest — Víkend plný buchet na Kašperku — Zámek Plumlov — Pohádkové Hrusice a Cesta kocoura Mikeše — Den Bystrce — Stroj času — Týden čtení dětem v ČR — Soutěž — Rekapitulace

Části dílu

01:08
Dětské dny na Troskách
  Historie zábavná i záhadná na vás dýchne na hradě Trosky. Nejrůznější středověká řemesla, trhovce, kejklíře, sokolníky i hradní trubadůry potkáte na dětských dnech. A že se na řemesla a zručnosti nebudete jenom koukat, vyzkoušet si budete moci lukostřelbu nebo se vydat na cestu za poznáním vzácných kamenů a drahokamů!
  02:26
  Bitva U Lipan
   Zažijte slavnou bitvu na Lipské hoře na vlastní kůži. Strhující bitva se odehraje v sobotu v 16 hodin. Ještě před bitvou nebude chybět historický program, který začne v 11 hodin. Nakoupíte a pokocháte se na tržišti, můžete se vydat na komentované prohlídky dobových vojenských ležení a do tance vám zahraje dobová hudba. Připraveny jsou ukázky sokolnictví i projížďky na koních.
   03:22
   Ke všem čertům
    Bojíte se čertů? Tak překonejte strach a vydejte se s námi za čertovsky veselými loutkami. Divadelní kulisy a rekvizity s pekelnou tematikou potěší všechny pohádkové nadšence. Loutková divadelní představení patřila od 19. stolení k oblíbené zábavě dětí i dospělých. Výstava představí čerty malé, velké, s kopyty či bez, obyčejné chlupaté i čertiska vyšňořená jako pravá knížata pekelná. Výstavu najdete v hornické chalupě.
    06:37
    Antický festival
     Vraťte se s námi v čase až do dávné antiky. Na Antickém festivalu si budete moci vyzkoušet, co obnášel těžký výcvik římského legionáře pod nelítostnou holí tvrdého centuriona nebo jak se střílí z katapultu! Obléknout si výzbroj římského legionáře či barbarského válečníka – to je snem nejednoho kluka i tatínka. A pro zvědavce nebudou chybět starověká řemesla, prohlídka areálu skanzenu Curia Vitkov. A na závěr třešnička na dortu v podobě ukázek různých forem boje ve starověku.
     07:38
     Ratolest Fest
      Hledáte zajímavý kroužek pro své dítě? Rádi byste vyzkoušeli, co by mu sedlo a bavilo ho? Na Rašínově nábřeží budete moci navštívit stanoviště sportovních oddílů, táborů, školek, kroužků a mnoha nadšenců, kteří se věnují práci s dětmi. Chybět nebude dětská móda, připraveno bude hřiště i hračky či výukové pomůcky pro děti. A pro malé i velké umělce jsou připraveny výtvarné, hudební a pohybové dílny.
      08:32
      Víkend plný buchet na Kašperku
       Navrhnout, jak by měl vypadat hrad? To je něco, co si můžete vyzkoušet na hradu Kašperk. V průběhu prohlídky hradu budete moci tvořit za pomoci průvodce návrh stavby nového hradu. Pracuje se v týmech v cca 5 lidech a autoři nejlepšího návrhu vyhrají sladkou buchtu. Speciální prohlídky probíhají v sobotu i nedělí od 13. hod. A kromě toho si na nádvoří hradu budou moci zájemci vyrobit ve formě vlastní cihlu - buchtu, udělat na ní svou značku, vyfotit se s ní a získat odměnu - buchtu (s tvarohem, s mákem, s povidly). Prostě sladký stavební den na hradě!
       09:25
       Zámek Plumlov
        Na úpatí Drahanské vrchoviny objevíte zámek Plumlov, kam vede pěší stezka i cyklostezka kolem přehrady. Na zámku objevíte výstavu nejrůznějších klavírů, svatebních šatů a také pohádkové sklepy. Těšit se můžete na příběhy a báje o Plumlově a jeho okolí a od června bude přístupná i historická mučírna! A kdo by rád trochu adrenalinu, může se po předem domluvené objednávce vydat po dosud nepřístupných prostorách pátého a šestého podlaží!
        13:25
        Pohádkové Hrusice a Cesta kocoura Mikeše
         Vydejte se na komentované vycházky po Hrusicích a okolí, při kterých poznáte místa známá z knížek a obrázků Josefa Lady. Po cestě nebudou chybět ani různé soutěže a překvapení. Celým dopolednem vás budou provázet pohádková představení Kočovného divadla. Po obědě můžete dojít pěšky do nedalekých Mnichovic, kde se až do večera koná Mnichovické kramaření.
         14:04
         Den Bystrce
          Tam kde jsou klauni, tam je zábava a že jich tuto sobotu na akci Den Bystrce bude! Kromě legračních scének jsou připraveny soutěže, hry, společné tancování, nechybí ani skákací atrakce či zvířátka ze zoo či ukázka výcviku služebních psů! A pozor – zájemci se můžou pokusit o vytvoření světového rekordu v kreslení na papírové čepice. Svou práci vám představí také policie a hasiči. Vyzkoušíte si jízdu zručnosti, seznámíte se s prací pyrotechniků a ti starší si můžou vyzkoušet i paintball.
          14:50
          Stroj času
           Vyzkoušejte si na vlastní kůži cestu časem. Cestováním evropskou historií zjistíte, co bylo pro danou dobu typické a čím se lidé zabývali. Stačí nastoupit do „stroje času“, a ten vás přenese, kam si zvolíte: pravěk, Keltové, antický Řím, středověk, renesance a 19. a 20. století. Létat časem můžete libovolně, tam a zpátky. Kapitánem stroje času se může stát každý, kdo dosáhne na ovládací panel.
           17:14
           Týden čtení dětem v ČR
            Ten kdo si čte nebo poslouchá, nezlobí a rozvíjí svou fantazii. Na filmovém festivalu ve Zlíně si můžete rovněž užít Týden čtení dětem, proběhne od 1. do 7. června 2015 v městech a obcích v celé České republice. Slavnostní zahájení akce bude 30. května v 17 hodin ve Zlínském klubu 204. Bude se hrát, zpívat a hlavně číst. Číst vám budou známé osobnosti, kterých hlasy znáte ze spousty pohádek: Zuzana Bydžovská, Martha Issová i Lukáš Příkazký.
            18:04
            Soutěž
             18:45
             Rekapitulace
              Přehrát celé video
              Stopáž21 minut
              Další díl
              5. června 2015

              Přehled dílů

              653 dostupných
              Stopáž4 minuty

              Tamtam plus

              Hornické muzeum Příbram

              19. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž20 minut

              13. července

              Za trilobity a dinosaury — Den s geologem — Národopisné muzeum Slánska v Třebízi — Olešnický kvítek — Tropická charitativní pouť v České Skalici — Zmrzlinový den na zámku Opočno — Zoologická zahrada Ústí nad Labem — Dětské prohlídky s Bílou paní — Legionářský marš — S houkačkou po Praze aneb automobily zachraňující životy — Portášské slavnosti ve Valašské Bystřici — Soutěž — Rekapitulace

              13. 7. 2024 na ČT :D
              Stopáž4 minuty

              Tamtam plus

              Rožmitál pod Třemšínem

              12. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž20 minut

              6. července

              Downhill Cup — Stůj, nebo střelím! — České mozky léčí svět — Ve znamení kalicha — Slavnosti Pernštejn — Tim Burton – Návraty v Obecním domě — Zvonečkový jarmark — Dětské prohlídky na Duchcově — Výstava bonsají Libochovice — Skanzen Zubrnice — Folk festival Dambořice — Soutěž — Rekapitulace

              6. 7. 2024 na ČT :D
              Stopáž3 minuty

              Tamtam plus

              Les u Humpolce

              5. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž20 minut

              29. června

              Historický den na hradě Šternberk — Hosínské zvonění — České muzeum stříbra — Býčí skála — Dravci přilétají aneb sokolníci na hradě Hukvaldy — Den pozemního vojska - BAHNA — Podlipanské muzeum v Českém Brodě — Slavnosti Pernštejnského panství — Římané a Kelti na Chalupské Štěpánce — Zoo Liberec — Klášter Sázava - prohlídka a tvoření — Soutěž — Rekapitulace

              29. 6. 2024 na ČT :D
              Stopáž4 minuty

              Tamtam plus

              Muzeum Vysočiny Jihlava

              28. 6. 2024 na ČT1
              Stopáž21 minut

              22. června

              9. narozeniny Zoo Tábor — Běh pro Jedličku — IQ Park Liberec — Den pro včely — Letecký den v Žamberku — Paddle Fest Jizera — Zámek Mníšek pod Brdy — Slavnost královny Johanky — Evropský šampionát vozítek s pedály — Zoopark Zájezd — Letní scény Prahy 10 — Soutěž — Rekapitulace

              22. 6. 2024 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              15. června

              Světový Den větru - Den otevřených dveří větrných elektráren a větrných mlýnů — Historical Airshow 2024 — Botanická zahrada Liberec — Historická slavnost Barchan — Den malých záchranářů — Dopravní nostalgie a DOD ve Slatině — Ševci - výstava v žebráckém muzeu — Pochod švihlé chůze v Týně nad Vltavou — Sportovní den ve vile Stiassni — Tělo v těle — Pražská muzejní noc — Soutěž — Rekapitulace

              15. 6. 2024 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              8. června

              600. výročí bitvy u Malešova — Keltský dětský den v Zemi Keltů — Muzeum lidových staveb v Kouřimi — Vybarvený běh v Kroměříži — Festival Dotkni se Písku — Festival Doteky v Horním Maršově — Včelí svět v Hulicích — Den stromů na hradě Lukov — Přehlídka filmů Okna do světa — Vietnam blízký a vzdálený — Nepřítel naslouchá v Areálu čs. opevnění v Šatově — Soutěž — Rekapitulace

              8. 6. 2024 na ČT :D

              Napište nám