Smetanova Litomyšl 2013

Koncert plný překvapení aneb Vojtěch Stříteský uvádí večer plný hudebních trvalek i objevů, interpretačních jistot i překvapení a mnoho dalších muzikantských perliček. Účinkují: P. Šporcl, A. Bárta, R. Baborák, J. Bartoš, T. Roskovcová, E. Piknová a J. Pavlica se souborem Hradišťan. Hraje Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, dirigent S. Vavřínek. Režie T. Šimerda

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V letošním roce slavil Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl půlkulaté jubileum, uskutečnil se už jeho 55. ročník. Během osmnácti dní od 13. do 30. června 2013 přinesl dvacet tři pořadů a festival ještě po skončení „litomyšlské“ části pokračoval až do 4. července pěti představeními na letní stagioně v Nových Hradech.

Jubilejních třicet let působení na festivalu Smetanova Litomyšl oslavil také jeho známý dramaturg Vojtěch Stříteský svým Koncertem plným překvapení, který se z původně plánovaného dvouhodinového hudebního vystoupení stal nakonec více než tříhodinovým koncertem nabitý uznávanými hudebníky, překvapivými momenty a humornými poznámkami.

„Oslovil jsem hodně muzikantů a všichni jsou tady. Oslovil jsem také hodně moderátorů a všichni bez výjimky odmítli,“ zavtipkoval na začátku večera Vojtěch Stříteský, který se tak sám chopil moderování celé akce.

Pozvání k účinkování na Koncertu plném překvapení přijali houslista Pavel Šporcl, varhaník Aleš Bárta, trumpetista Juraj Bartoš nebo hornista Radek Baborák. Vrcholem večera bylo vystoupení skupiny Hradišťan, s níž si jednu z písní zazpívala i členka festivalového štábu Eva Piknová. Nadšený potlesk diváků sklidila také mezzosopranistka Taťána Roskovcová za svou interpretaci písně Skyfall.

O hudební doprovod se postarala zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů, kterou dirigoval Stanislav Vavřínek.

Stopáž90 minut
Rok výroby 2013
 P
ŽánrHudba