Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Emanuel 14. 3. 2021 10:26 Reagovat 3 0

  Diskuse

  Není o čem diskutovat: Vachek tě naučí chovat. Se. Pse.

  • Vladimír Milevský 14. 3. 2021 12:45 Reagovat 10 0

   tak tenhle rébus

   asi nerozluštím, možná proto, že jsem to včera sledoval spíš nepozorně, a když tam např. začal Knížák prezentovat svoje politické názory, tak to už jsem fakt nemohl... Celkově mi přijde ten Vachek takový rozšafný, ironický, nevím, jestli má schopnost i sebeironie - když už jsme u toho komunismu, tak jeho nepovedená emigrace do USA, když zjistil, že se tam asi neuživí a že je tam drahá zdravotní péče, načež se pokorně vrátil do vlasti, musel způsobit komunistickým propagandistům nevýslovnou radost!!!

   • Ladislav 17. 3. 2021 09:19 Reagovat 11 0

    Jestli máte zájem,

    poslechněte si v rozhlase, na stanici Vltava ze záznamu pořad Osudy, kde v pěti dílech Karel Vachek vypráví o svém životě. Každý díl trvá necelou půlhodinu. Za každou cenu se nikdy ničemu nechtěl přizpůsobovat. Během emigrace v USA nedokázal točit filmy, musel dělat jakoukoli práci, aby uživil svou rodinu. To ho neuspokojovalo, ale deptalo až tak, že uvažoval o sebevraždě. Díky vlivu manželky sebevraždu nespáchal, ale jeho manželka trpěla depresemi. Rodiče jeho manželky chtěli po Vachkovi, ať své ženě umožní návrat do Československa. Díky návratu domů se po změně režimu v roce 1989 mohl stát vysokoškolským učitelem na FAMU. Jeho filmy mě nijak neoslovují. V ironii není nic dobrého.

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi